Sila cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 157. a 158. epizóda - FINÁLE

25. 07 2016 07:05 | Alexandra Stahlová
Sila: 157. a 158. epizóda - FINÁLE
Sila: 157. a 158. epizóda - FINÁLE Foto: DOMA

Príbeh výnimočnej lásky Sıly a Borana, ktorá zmenila nielen ich životy, ale i svet, v ktorom žijú... Sa končí.

Čas neuveriteľne letí – od momentu, čo si tak bravúrne poradil s vodcom vodcov, už prešlo neuveriteľných šesť mesiacov! Deň Sılinho (Cansu Dere) pôrodu je už za dverami – a ak všetko dobre pôjde, malý Bedirhan sa už onedlho stane hrdým starším bračekom hneď dvoch krásnych sestričiek. Presne tak, ukázalo sa totiž, že Sıla nosí pod srdcom dve dievčatká! Podrástla už aj Narinina (Boncuk Yılmaz) dcérka Yaren – už má dokonca aj prvý zúbok! Gabriel je veľmi hrdý na svoju krásnu manželku Feride (Duygu Keser), vďaka ktorej trpezlivosti a nezlomnosti už dnes do mardinskej školy chodia všetky školopovinné deti bez výnimky. Trošku si však o ňu robí starosti, pretože... Už onedlho sa aj oni stanú rodičmi! A aby bol Gabriel na úlohu otca dokonale pripravený, požiada o pár rád svojho najlepšieho priateľa Borana (Mehmet Akif Alakurt)...

Slávnostné otvorenie si nechcú nechať ujsť ani Feride, ani Sıla, čomu sa ich manželia vôbec netešia, pretože sa nie celkom bezdôvodne obávajú o svoje tehotné polovičky. Sıla si síce presadí svoje, no v rekordne krátkom čase sa jej to tak trochu vypomstí... Zhruba na polceste totiž dostane pôrodné bolesti a len krátko nato, ako ju Boran dovezie do nemocnice, mu sestrička hrdo oznámi, že má dve krásne dcéry – a Sıla i dievčatká sú v poriadku! Pre Feride to ale znamená, že musí dnes ostať doma, až príliš starostlivý Gabriel už má totiž pred očami možný katastrofický scenár, podľa ktorého by cestou do školy určite začala rodiť aj ona, hoci majú naozaj ešte dosť času! :-)

Kto by si pred pár rokmi pomyslel, že jedného dňa budú Kevser (Fatoş Tez) a Firuz (Namık Kemal Yiğittürk) tými najobetavejšími a najláskavejšími starými rodičmi v celom Mardine, ktorí sa budú nadšene rozplývať nad každým vnúčaťom a láskyplne sa prekárať, na koho sa drobec viac podobá – či na starého otca alebo starú mamu! Presne to sa však stane, keď im Sıla s Boranom predstavia rozkošné dvojčiatka Bade a Sude.

Hoci sa všetci kráľovsky zabávajú na tom, ako sa Ayşe (Sinem Yaruk) a jej milý, ktorý sa veľmi ľúbia, neustále len doťahujú, ale nie a nie sa konečne dopracovať k svadbe, po ktorej toľko túžia – dokonca ešte ani na pytačky nedošlo! A nebyť taktickej intervencie Sıly a Borana u Şivana (Vural Tantekin) a následne aj Şivana u vodcu Firuza, zrejme by sa skôr oženil malý Bedirhan - alebo možno aj jeho čerstvo narodené sestričky -, ako čoraz nervóznejšia a poplašenejšia Ayşe! Našťastie všetko vyjde tak, ako má, a tak sa Ayşe v kruhu svojich najbližších – pretože nielen ona berie Gencovcov ako svoju rodinu, ale aj pre nich je ona viac dcérou a sestrou, ako slúžkou - konečne zasľúbi svojmu milému...

Vodca Zinar (Muhammed Cangören) sa po zrelej úvahe rozhodne urobiť závažné rozhodnutie, aby mohol viac času tráviť so svojím synom Dilaverom (Celil Nalçakan), jeho manželkou Ceren (Duygu Eriçok), nevestou Ümmü (Serap Doğan) a vnukmi. Zatiaľ o tom povie len svojmu bratovi Firuzovi, no už onedlho plánuje informovať celý rod Gencovcov. Chce sa totiž vzdať vodcovstva - v prospech Borana. A to ešte ani len netuší o ďalšom krásnom dôvode na odchod „do dôchodku“, koniec koncov aj Dilaver sa ho dozvie až dnes – Ceren totiž nosí pod srdcom dieťatko!

Kým Ayşe, jej snúbenec a budúca svokra prechádzajú temer všetky obchody v srdci Mardinu a vyberajú vhodné šperky a šaty, Gabriel s Feride sa ponáhľajú do nemocnice na vyšetrenie ultrazvukom, aby sa konečne dozvedeli, či čakajú chlapčeka alebo dievčatko – a Boran zvažuje, či má alebo nemá prijať Zinarom ponúkané vodcovstvo rodu. Zdá sa však, že zrejme nebude mať na výber, pretože hoci ho úprimne ponúkol svojmu bratrancovi Dilaverovi, ktorý by sa tak stal nástupcom svojho otca, ten tento post s vďakou odmietne – chce sa totiž naplno sústrediť na úlohu otca, ktorá ho už onedlho čaká. A navyše si aj myslí, že jediným správnym a právoplatným vodcom rodu je práve Boran.

Dobré správy sa, našťastie, šíria rýchlo, a tak si zanedlho už celý Mardin nadšene rozpráva o tom, že Boran sa stane staronovým vodcom rodu Gencovcov. Hoci sa určite dlho nezabudne na rozprávkovú svadbu, ktorú Gencovci vystroja Ayşe – jej manželské šťastie totiž ako svedkovia svojimi podpismi spečatia Sıla s Boranom -, rozhodne sa nezabudne ani na slávnosť vodcov, ktorú zvolá Boran hneď na druhý deň. A to predovšetkým pre naozaj nečakané slová, ktoré si od Borana všetci zúčastnení najprv s veľkým prekvapením, a vzápätí i s veľkou úľavou vypočujú – Boran totiž vo svojom rode, ako vôbec prvom rode v regióne, oficiálne zruší systém vodcovstva!

A tak sa končí príbeh výnimočnej lásky Sıly a Borana, ktorá sa začala jednou nevinnou ružou, napriek všetkému a všetkým dokázala prekonať nepriazeň osudu, každým dňom sa stávala silnejšou a napokon... Zmenila nielen ich životy, ale i svet, v ktorom žijú.

Sledujte v utorok, 26. júla, o 6.20 a v stredu, 27. júla, o 6.20!