Sila cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 149. a 150. epizóda

13. 07 2016 07:05 | Alexandra Stahlová
Sila: 149. a 150. epizóda
Sila: 149. a 150. epizóda Foto: DOMA

Boran so zdesením sleduje, ako jeho krásna žena bezvládne padá k zemi po tom, čo ju do hrude zasiahol výstrel z Esminej zbrane!

Berzanova (Sermiyan Midyat) samovražda je obrovským šokom nielen pre Borana (Mehmet Akif Alakurt), ktorý bol jej očitým svedkom, ale i všetkých jeho ľudí a vlastne celý Mardin, po ktorom sa táto správa ako lesný požiar rozšíri krátko nato, ako Boran privolá na miesto činu políciu. Potom sa Boran ponáhľa na miesto, o ktorom mu Berzan pred smrťou povedal ako o útočisku malého Bedirhana. Nanešťastie však nebezpečná Esme (Gökçe Yanardağ) medzičasom využila situáciu a po tom, čo Berzanovi muži otrasení jeho smrťou opustili tento zapadákov, nikým nesledovaná nasadla do auta a spolu s drobčekom zmizla nevedno kam! Jedinou stopou okrem vzoru pneumatík v prachu, ktorú na tomto bohom zabudnutom mieste Boran nájde, je Bedirhanov prívesok pre šťastie...

Sıla (Cansu Dere), Ayşe (Sinem Yaruk) a Narin (Boncuk Yılmaz) sa už nemôžu dočkať chvíle, keď im Boran Bedirhana privezie späť domov. O tom, že je teraz v ešte väčšom nebezpečenstve, než dosiaľ, zatiaľ ani jedna z nich zatiaľ nevie, Boran sa totiž strašnou pravdou zveril len jedinému človeku - Gabrielovi (Tayanç Ayaydın). Nuž a ten sa spolu s verným Şivanom (Vural Tantekin) ponáhľa priateľovi pomôcť v pátraní po jeho najväčšom poklade. No keď Boranovi zazvoní telefón a Sıla chce hovoriť so svojím chlapčekom, musí mladý vodca chtiac-nechtiac s pravdou von – že Bedirhana nemá, že ho uniesla Esme!

Kým Boran Gabrielovi nešťastne prizná, že je absolútne bezradný a nevie, čo má robiť, Sıla čoraz viac prepadá zúfalstvu a desivým predstavám, že jej synček je vo vážnom ohrození, hocakú banalitu považuje za znamenie od samotného osudu – napríklad to, keď Narin nechtiac zhodí Bedirhanovu fotografiu... Hoci sú obe nečakaným vývinom udalosti maximálne rozrušené, nechcú rovnakému peklu, aké práve prežívajú, vystavovať aj ju, a tak Bedar (Zeynep Eronat) a Celilovi (Menderes Samancılar) zataja strašnú pravdu a potom sa obe vyberú obrátiť Mardin hore nohami. Nemienia len tak doma sedieť s rukami v lone a utápať sa v žiali, čo poriadne rozzúrená Sıla zlostne šplechne do tváre svojej svokre Kevser (Fatoş Tez), keď si dovolí poznamenať, že chlapčiatko predsa už hľadajú muži...!

Hoci plné policajných dôstojníkov, pýtajúcich sa občanov na Esme a dieťatko, ktoré uniesla, jej sa nejakým zázrakom podarí nepozorovane popri nich prejsť. Paradoxne sa najbližšie k tejto diablici v ľudskej koži dostane sama Sıla, a to hneď dvakrát krátko po sebe – no nanešťastie nie dosť blízko... Medzičasom najvernejší z Berzanových mužov vyhľadá Borana a ponúkne mu svoju pomoc – tak, ako mu to odporúčal jeho nebohý pána dobrodinec v prvom a poslednom liste, ktorý mu kedy napísal.

Vodcu Firuza (Namık Kemal Yiğittürk) opäť poriadne potrápi jeho srdce, a keďže sa za týchto okolností oňho nemá kto adekvátne postarať, zalarmuje Bedar svojho manžela, aby jej prišiel do domu Gencovcov pomôcť. A našťastie sa ukáže, človek sa v každom veku môže niečomu priučiť – otrasená Kevser, ktorá až do tejto chvíle svojmu mužovi nikdy nevzdorovala, si totiž vezme k srdcu slová, ktoré jej adresovala rozhnevaná nevesta, a keďže si na rozdiel od Firuza nemyslí, že ho smrť vykúpi z jeho hriechov, a preto nemajú podniknúť nič na jeho záchranu, zavolá aj proti jeho vôli lekára! Nuž a krátko nato Kevser na znak zmierenia, a tiež tak trochu z vďačnosti, daruje Sıle talizman, ktorý sa v jej rodine dedí z matky na dcéru už celé generácie a ktorý jej vraj pomôže nájsť synčeka.

Dilaver (Celil Nalçakan) sa na veľkú radosť vodcu Zinara (Muhammed Cangören), švagrinej Ümmü (Serap Doğan) a jeho milej Ceren (Duygu Eriçok), ktorú už medzičasom všetci prijali a ako nového člena rodiny – a dokonca jej i ponúkli ubytovanie v dome - veľmi rýchlo zotavuje. Úprimnú radosť z toho však všetkým zatiaľ kalí neistý osud malého Bedirhana, po ktorom a ktorého únoskyni zatiaľ niet ani stopy. Prefíkaná Esme totiž vďaka vymyslenej historke našla útočisko o nič netušiacich jednoduchým ľudí v centre...

Vďaka Berzanovmu pobočníkovi sa Boran a Sıla v pátraní po Esme a Bedirhanovi konečne dostanú na správnu stopu, nanešťastie však sa Esme krátko predtým podarilo nasadnúť na minibus a opäť ujsť! Ibaže na miesto, kam pôvodne mierila, nedorazila, pretože keď si vypočula rozhovor spolucestujúcich o rozsiahlom pátraní po vrahyni, čo uniesla dieťa, svoje plány okamžite zmenila – vystúpila približne na polceste a rozhodla sa prenocovať v rozľahlom opustenom sídle! A tak keď Boran so Sılou napokon dobehnú minibus, ani únoskyni, ani svojho synčeka v ňom nenájdu.

Ešteže sa Sıla konečne rozhodne počúvnuť svoj materinský inštinkt a prinúti manžela zastaviť jej priamo pred domom, kde sa Esme ukrýva. Ostatným sa na ňom síce nezdá nič podozrivé, no Sıla jednoducho vie, že jej synček je práve tu, a tak je pripravená prehľadať dom hoc aj od strechy po pivnicu, ak to bude treba, len aby Bedirhana našla. A aj ho nájde! Lenže pološialená Esme sa dieťatka nemieni vzdať, za žiadnu cenu. Je tak zúfalo odhodlaná byť mu matkou, že neváha Sılu zniesť zo sveta, keď v nej chlapčiatko spozná svoju skutočnú mamu. A tak krátko nato, ako Boran konečne zovrie milovaného synčeka do náručia, s obrovským zdesením sleduje, ako jeho krásna žena bezvládne padá k zemi po tom, čo ju do hrude zasiahol výstrel z Esminej zbrane!

Sledujte vo štvrtok, 14. júla, o 6.20 a v piatok, 15. júla, o 6.20!