Sila cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 147. a 148. epizóda

11. 07 2016 07:05 | Alexandra Stahlová
Sila: 147. a 148. epizóda
Sila: 147. a 148. epizóda Foto: DOMA

Keď sa Boran a Berzan napriek všetkému, čo bolo, rozlúčia ako priatelia... Si Berzan priamo pred Boranovými očami vpáli guľku do hlavy!

Keďže vodca Zinar (Muhammed Cangören) je ešte len na ceste, Boran (Mehmet Akif Alakurt) sa ani na krok nepohne z nemocnice, kde lekári práve zúfalo bojujú o Dilaverov (Celil Nalçakan) život. To mu však nebráni preveriť informáciu, ktorú podľa lekárov ako jedinú Dilaver zakaždým opakoval, keď sa prebral z bezvedomia – že Esme (Gökçe Yanardağ) ušla z psychiatrie a zrejme je v Mardine. A tá sa na jeho a Sılino (Cansu Dere) zdesenie sa ukáže byť pravdivá!

Keď sa krehká Ayşe (Sinem Yaruk) preberie z mdlôb a spomenie si, čo sa stalo - že ich prepadla Esme s akýmsi mužom a uniesla malého Bedirhana, zúfalo sa rozbehne do domu Gencovcov, aby svojmu bratovi Şivanovi (Vural Tantekin) povedala, čo sa stalo a požiadala ho, aby zachránil chlapčeka, ktorého ona pred zlým uchrániť nedokázala. A keďže Şivan práve telefonuje s Boranom, spolu s manželkou, ktorej zatiaľ nedokázal povedať pravdu, okamžite nasadnú do auta a ponáhľajú sa domov – a až tam jej povie, aké nešťastie ich postretlo...

Hoci niet pochýb o tom, že za únosom malého Bedirhana, ktorý pochopiteľne poriadne otriasol nielen jeho krásnou mamičkou, ale i tetou Narin (Boncuk Yılmaz) a babičkou Bedar (Zeynep Eronat), Boran vôbec nepochybuje o tom, že do celej záležitosti je nejakým spôsobom zainteresovaný aj Berzan (Sermiyan Midyat), zatiaľ však o tom nemá žiadne dôkazy. Jediný z rodiny, kto o únose chlapčaťa zatiaľ vôbec nič nevie, je Celil (Menderes Samancılar), ktorý sa opäť raz hrá na dôležitého vo „svojej“ fabrike... Strašnú pravdu sa dozvie až po návrate domov od zrútenej manželky.

Po tom, čo sa k nej donesú všetky zlé správy, sa Ümmü (Serap Doğan) ponáhľa do nemocnice, aby bola nešťastnému Zinarovi i zranenému Dilaverovi oporou. Zinara okrem panického strachu zo straty ďalšieho syna trápia obrovské výčitky svedomia, že pre jeho tvrdohlavé rozhodnutia v mene tradícií boli Dilaver a Ümmü, ktorých tak veľmi ľúbi a na ktorých je právom veľmi hrdý, takí nešťastní. Dal by čokoľvek za to, aby mohol teraz namiesto svojho syna na nemocničnom lôžku ležať on, pokojne hoc aj svoj život...

Berzan ukážkovo vypiekol s Esme, ktorej malého Bedirhana vzal hneď ako prijala pozvanie do domu ďaleko od civilizácie, v ktorom sa o chlapčeka na jeho prianie má starať zodpovedná a láskavá žena a čoraz šialenejšiu a vyšinutejšiu ženu nechal svojimi chlapmi zavrieť do jednej z ďalších miestností toho istého domu a strážiť ju. Ťažko však povedať, aký plán týmto svojím konaním vlastne sleduje, pretože Boranovi na priamu otázku zaklame, že o únose jeho synčeka nič nevie!

V dome Gencovcov sa postupne začnú schádzať všetci, ktorí chcú byť rodine v ťažkých chvíľach oporou a pomôcť im vo všetkom, v čom sa len dá – Gabriel (Tayanç Ayaydın), Narin, Bedar, Celil... Boran dokonca prekročí vlastný tieň a pošle šoféra do domu vo vinohrade, aby priviedli aj jeho rodičov Kevser (Fatoş Tez) a Firuza (Namık Kemal Yiğittürk). A nechýba ani polícia, ktorá si prišla vypočuť výpovede Ayşe a jej sprievodcu, aby sa pri pátraní po unesenom drobčekovi mali od čoho odpichnúť. No na Sılu je toho všetkého evidentne priveľa, nedokáže len tak sedieť medzi všetkými týmito žialiacimi ľuďmi, ktorí ju aj napriek veľkej snahe nedokážu upokojiť, a nič nerobiť. A tak sa zrazu v nejakom úplnom skrate vychytí, nikomu nič nepovie, nasadne do auta a ponáhľa sa...Ktovie kam? Ešteže ju Boran nasleduje, aby ju vo chvíli keď bude znova pri zmysloch, mohol vziať do náručia a pokúsiť sa ju utíšiť.

Opäť sa raz potvrdí stará známa pravda, že všetko zlé je na niečo dobré – keď totiž do nemocnice dorazí nešťastná Ceren (Duygu Eriçok), ľady medzi ňou a Zinarom sa konečne prelomia a zlomený starý muž jej s vďakou potrasie rukou a hlboko dojatý ju privíta so slovami, že je veľmi rád, že ju znova vidí... Kto by si ešte pred pár mesiacmi pomyslel, že práve ona bude jedného dňa veľkému vodcovi Zinarovi útechou? A nepochybne ani ten najväčší optimista by rozhodne netipoval, že keď sa Dilaver konečne preberie z bezvedomia, Zinar bez reptania a dokonca veľmi rád k nemu ako prvú pustí Ceren, pretože vie, že práve jej sa jeho syn najviac poteší – alebo že ich oboch požiada, aby zostali žiť v Mardine.

Novej pestúnke sa nijako nedarí upokojiť zúfalo plačúceho malého Bedirhana, ktorému navyše stále stúpa teplota, a tak na jej požiadanie jeden z Berzanových chlapov zavolá šéfovi a o všetko ho informuje. Ten chlapčiatko rozhodne nechce nijako ohroziť, a tak muža pošle po lieky na zníženie horúčky a ak to nezaberie, majú k nemu isto-iste privolať lekára! Ktovie, ako by sa asi Berzan zatváril, keby vedel, že Dilaver hneď po tom, ako sa prebral, informuje svojich blízkych o jeho spojení s vyšinutou Esme, o ktorom zatiaľ nemali žiaden rukolapný dôkaz?!

Boran s Gabrielom sa okamžite vydajú do Berzanovho domu, aby ho konfrontovali s tým, čo sa práve dozvedeli, no tam ho, žiaľ, nenájdu. Keď sa totiž dozvedel, že Zeliha (Esra Akhisarlı) sa aj so synčekom ukrýva v dome mladšieho brata svojho nebohého manžela Samima (Gürol Güngör), vybral sa tam! A tak Boran s Gabrielom zájdu na políciu a doplnia svoje predošlé výpovede o novú skutočnosť.

Medzičasom sa Şivanovi podarí zavesiť sa na päty jedného z Berzanových mužov, ktorý sa autom ponáhľa kamsi za mesto, o čom okamžite informuje Borana a Gabriela. Všetci traja potom muža prinútia zastaviť a Boran sa z neho so zbraňou v ruke pokúsi dostať akúkoľvek informáciu o svojom synovi, no, žiaľ, bezúspešne... A tak sa Boran pokúsi dozvedieť viac priamo pri zdroji – zavolá Berzanovi. No ten mu nezdvihne, pretože je práve pohltený vlastnými záležitosťami – Zeliha mu totiž poslala odpoveď na jeho list, ktorý jej pri svojej neželanej návšteve zanechal v kolíske ich synčeka. Keď si ho Berzan prečíta, niečo v ňom sa osudovo zlomí a kým mu v ušiach stále znie boľavá ozvena zúfalstva jeho otca, ktorému s napriek obrovským úspechom v iných sférach nikdy nepodarilo získať si lásku milovanej ženy, napíše svojmu synčekovi prvý a posledný list. List na rozlúčku. A keď ho dokončí... Dohodne si na odľahlom mieste stretnutie s Boranom, aby mu povedal, že mal vo všetko pravdu a aby mu povedal, že Bedirhan je v bezpečí a ho Esme vzal, aby mu nemohla ublížiť – a aj to, kde synčeka nájde. V tej chvíli, žiaľ ani jeden z nich netuší, že Esme zabila aj svojho strážcu a vážne zranila aj chlapcovu pestúnku a ušla s nim ktovie kam... Potom Berzan odovzdá Boranov list pres svojho syna, povie mu, že navždy odchádza a keď sa napriek všetkému, čo bolo, rozlúčia ako priatelia... Si priamo pred jeho očami vpáli guľku do hlavy!

Sledujte v utorok, 12. júla, o 6.20 a v stredu, 13. júla, o 6.20!