Sila cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 139. a 140. epizóda

29. 06 2016 07:40 | Alexandra Stahlová
Sila: 139. a 140. epizóda
Sila: 139. a 140. epizóda Foto: DOMA

Ceren a Dilaver sa dohodnú na budúcnosti svojho vzťahu! Pretože teraz už konečne obaja veria, že nejakú má...

Hoci je Murat tým, čo sa práve dozvedel od svojho adoptívneho otca, hlboko otrasený, snaží sa pred Boranom (Mehmet Akif Alakurt) a Zinarom (Muhammed Cangören) nedať vôbec nič, hoci by tomu staršiemu najradšej rovno vykrútil krk! Keď sa vráti do otcovej nemocničnej izby, vyčerpaný muž už opäť hlboko spí, a tak sa ho nemôže spýtať na nič, čo jeho srdce tak strašne kvári... No plače aj iné srdce, Celilovo (Menderes Samancılar) – toho totiž dobehli výčitky svedomia za všetko nepekné a hanebné, čoho sa v živote dopustil voči tým, ktorých má najradšej, a poriadne ho zrazili na kolená! Nepodarilo sa mu ich utopiť v alkohole, hoci celý večer popíjal v krčme – a navyše sa vďaka ničivej sebaľútosti a mierne otupeným zmyslom vydá napospas vážnemu nebezpečenstvu, skrývajúcemu sa v podobe nového „kamaráta“!

Sıla (Cansu Dere) je šokovaná zlými správami, ktoré jej prezradí Boran – Muratov otec totiž zomiera, má posledné štádium rakoviny pľúc... Zatiaľ však ani ona, ani jej manžel nevedia, že tento muž, akokoľvek chorý, predstavuje obrovskú hrozbu nielen pre Firuza (Namık Kemal Yiğittürk), ktorý sa len veľmi pomaly zotavuje zo zranení, ktoré sa mu temer stali osudnými, ale i pre celý rod Gencovcov – a to len preto, čo vie a dosiaľ tajil!

Napriek tomu, že svätosväte sľuboval, že sa jej už nijako nebude pliesť do života, Berzan (Sermiyan Midyat) napokon predsa len nedokáže odolať a pošle Zelihe (Esra Akhisarlı) po jednom z miestnych chlapcov malý darček pre synčeka – drobný talizman, ktorý sa v jeho rodine dedí z otca na syna a ktorý má maličkého chrániť pred všetkým zlým. Z lásky k Zelihe však Berzan urobí ešte niečo, čím nepríjemne prekvapí celý svoj rod – rozhodne sa vzdať sa vodcovstva, pretože odmieta vykonať rozsudok smrti nad ňou, na čom jeho rod trvá!

Keď si Ayşe (Sinem Yaruk) náhodou vypočuje, ako jej bývalý milý rázne odmieta vrátiť sa domov, aj keď ho chce vidieť jeho mama, ktorá vraj vážne ochorela - a to kvôli nej, pretože sa zaprisahal, že domov sa vráti až vtedy, keď ju jeho mama prijme za nevestu a oni sa konečne budú môcť zosobášiť, aj jej to polichotí... Ale zachvátia ju tiež výčitky svedomia. Koniec koncov, čo ak je jeho mama naozaj chorá, potom si nikdy neodpustí, že za ňou nezašiel, keď ho najviac potrebovala...! A tak prekročí svoj tieň a prehovorí mu do duše, aby za mamou určite zašiel - čím zároveň nechtiac potvrdí, že jej na ňom stále veľmi záleží a že predsa len má u nej šancu...!

Ceren (Duygu Eriçok), ktorej nekonečne chýba Dilaver (Celil Nalçakan), sa rozhodla pricestovať do Mardinu, aby spoznala rodné mesto muža, ktorého tak veľmi ľúbi. Zatiaľ však v sebe nenašla dostatok odvahy na to, aby mu zavolala... Zdá sa však, že zasiahol sám osud – práve, keď sa pozerá na prekrásny západ slnka nad Mardinom, zazvoní jej telefón a po uši zamilovaný Dilaver jej opíše ten neuveriteľný pohľad, od ktorého ani on sám nemôže odtrhnúť oči! A opäť sa jej vyzná zo svojich citov, pretože jednoducho nemôže inak.

Firuz a Zinar sa po zrelej úvahe rozhodnú Murata vyplatiť a v tichosti tak vyriešiť problém, ktorý predstavuje už len tým, že vôbec existuje. Príťažlivý mladík je medzičasom ešte zmätenejší, než krátko po svojom príchode do Mardinu, keď sa od svojho v horúčke blúzniaceho otca dozvedel o príšernom hriechu Firuza a Zinara, ktorým sa mali previniť na jeho rodine – teraz sa totiž jeho otec tvári, že nielenže oboch Gencovcov považuje za dobrých a čestných ľudí, ale tiež tvrdí, že ich už celé roky nevidel!

Na druhý deň ráno sa Ceren definitívne rozhodne pre lásku, a tak keď vyjde pred hotel a zláka ju vôňa sladkého pečiva z neďalekej pekárne, zavolá Dilaverovi a spýta sa ho, čo si má podľa neho vybrať. Trvá sotva pár sekúnd, kým Dilaver pochopí, čo to znamená a mimovoľne sa usmievajúc od ucha k uchu sa rozbehne milovanej žene naproti! Spolu sa potom vyberú naraňajkovať za mesto – a dohodnúť sa na budúcnosti svojho vzťahu! Pretože teraz už konečne obaja veria, že nejakú má...

Sıla, Narin (Boncuk Yılmaz) a Zeliha navštívia mardinskú školu. Hoci ich poteší množstvo detí, ktoré sa práve hrajú na školskom dvore, zároveň ich zaskočí a dosť znepokojí nečakaná novinka – že sa niektoré z detí neučia, pretože ich skrátka nemá kto učiť! Ich učiteľ totiž ochorel – a nemá žiadneho zástupcu... A tak sa zájdu informovať za riaditeľom školy, či na záskok prijímajú aj dobrovoľníkov bez náležitého vzdelania. Minimálne jedna z nich by totiž o takéto miesto zjavne mala záujem, a síce Narin.

Murata poriadne prekvapí nielen to, že všetky výdavky za nákladnú liečbu jeho otca už ktosi zaplatil, ale tiež to, že tým niekým zjavne nie je Boran! Približne v rovnakom čase jeden zo Zinarových mužov donesie do nemocnice kufrík plný peňazí a odovzdá ho Muratovej adoptívnej mame, ktorá ho na príkaz svojho manžela zatiaľ ukryje a skontaktuje jeho brata, ktorý si má poň prísť a strážiť ho, kým nastane vhodný čas a Murat dostane svoje dedičstvo. Medzičasom sa Boran náhodou dozvie, že jeho otec zo svojho osobného účtu vybral stotisíc dolárov, a tak mu zavolá, aby zistil, čo je vo veci – a Firuz mu zaklame, že peniaze vybral pre Zinara, ktorý ich potrebovala na kúpu akéhosi istanbulského domu! Apropo Zinar... Keď sa chystá synovi poriadne vyčistiť žalúdok za to, že sa po meste viedol za ruky s Ceren, hoci zatiaľ nik nevie, že už nie je ženatý s Ümmü (Serap Doğan), dočká sa veľkého prekvapenia – Dilaver mu totiž povie, že teda zjavne bude musieť z rodného mesta nadobro odísť, aby mohol byť konečne šťastný!

Keď si Sıla úplnou náhodou vypočuje rozhovor medzi Firuzom a jedným z Boranových mužov, zistí, že obaja poznajú identitu strelca, ktorý Firuza temer zabil a mlčia preto, aby nijako neohrozili Borana. Preto manželovi povie všetko, čo vie, hneď ako sa vráti domov. Nijako to však nezmierni jej strach a oprávnené obavy o jeho život a bezpečie... Na druhý deň sa Boran nenápadne pokúsi z otca vypáčiť pravdu, no nepochodí, a tak sa aspoň so všetkým zdôverí Gabrielovi (Tayanç Ayaydın). Nuž a potom sa spolu vyberú do domu vo vinohrade, kde sa pokúsia zistiť pravdu od neboráka šoféra, ktoré vtedy zraneného Firuza našiel a ktorého bývalý vodca zaprisahal, aby nikdy nikomu neprezradil, čo videl – a dozvedia sa tak, že agresorom, ktorý chcel pripraviť Firuza o život, bol... Muratov otec!

Sledujte vo štvrtok, 30. júna, o 6.40 a v piatok, 1. júla, o 6.20!