Sila cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 135. a 136. epizóda

23. 06 2016 07:40 | Alexandra Stahlová
Sila: 135. a 136. epizóda
Sila: 135. a 136. epizóda Foto: DOMA

Keď sa zranený Firuz konečne preberie z bezvedomia, zdôverí sa svojmu bratovi Zinarovi s niečím, čo ho zjavne poriadne vydesí...!

Po tom, čo sa Sıla (Cansu Dere) s Boranom (Mehmet Akif Alakurt) práve dozvedeli, neváhajú ani minútu, zbalia sa aj s malým Bedirhanom a okamžite nasadnú na prvé lietadlo do Mardinu. Kým Celil (Menderes Samancılar) odvezie dcéru a vnúčika domov, kde sú najväčšou oporou zrútenej Kevser (Fatoş Tez) robiacej si starosti o zdravie čoraz slabšieho a vyčerpanejšieho Firuza (Namık Kemal Yiğittürk), svatka Bedar (Zeynep Eronat) a krehká Ümmü (Serap Doğan), Borana odvezie Dilaver (Celil Nalçakan) do nemocnice, kde po celý čas od onoho osudného incidentu, počas náročnej operácie i po nej pri lôžku vodcu Firuza (Namık Kemal Yiğittürk), ktorého nažive udržujú prístroje, bdie jeho brat Zinar (Muhammed Cangören).

Podľa lekárov je stav zraneného Firuza, ktorého zasiahli dve guľky zatiaľ neznámeho útočníka – jedna do brucha a druhá len kúsok od srdca -, naozaj veľmi vážny. A nanešťastie hrozia aj ďalšie možné komplikácie, pre jeho vážne ochorenie srdca. Jeho rodina mu, žiaľ, nemôže nijako pomôcť, ale len a len čakať, modliť sa a dúfať v zázrak... A tak sa Boran snaží získať čo najviac informácií o tomu, čo sa stalo, a nejako sa dopátrať páchateľa a dôvodu jeho v tejto chvíli absolútne nepochopiteľného činu. Sıla sa zatiaľ zo všetkých síl snaží priviesť na iné myšlienky hlboko otrasenú Narin (Boncuk Yılmaz), ktorá je na tom, pochopiteľne, rovnako zle, ako jej mama a brat...

Takto si návrat domov rozhodne nikto z rodu Gencovcov nepredstavoval... Pod najväčším tlakom je samozrejme Boran, na ktorého sa s neistotou, veľkými očakávaniami i nádejou upierajú oči všetkých jeho blízkych, ale i celého rodu. Od toho, ako sa v tejto situácii zachová, od jeho ďalších rozhodnutí a činov, totiž závisí ich budúcnosť! Navyše podľa prokuratúry ešte nemajú v rukách vôbec nič, čoho by sa mohli nejako chytiť, netušia ani len, či šlo o odplatu za niečo z minulosti alebo o ničím nevyprovokovaný násilný čin! A na pokoji v duši mu rozhodne nepridá ani to, keď mu zavolá krajne znepokojená Sıla a povie mu o záhadnom telefonáte, ktorý dnes zaskočil jeho mamu – telefonát, ktorým sa akýsi neznámy muž informoval na Firuzov zdravotný stav!

Našťastie už zakrátko ošetrujúci lekár rodine oznámi radostnú správu – že Firuz je mimo ohrozenia života a je len otázkou času, kedy sa preberie z bezvedomia, a tak majú Sıla a Boran konečne čas i príležitosť zastaviť sa na novorodeneckom oddelení a pokochať sa Zelihiným (Esra Akhisarlı) rozkošným synčekom, ktorý však zatiaľ ešte musí ostať v inkubátore. Keď sa Firuz konečne preberie, ako prvého si zavolá Zinara a zdôverí sa mu s niečím, čo jeho brata zjavne poriadne zaskočí a vydesí – a vzápätí sa dohodnú, že všetkým ostatným budú klamať, že Firuz svojho útočníka nevidel a celú záležitosť vyriešia len oni dvaja. Borana medzičasom dosť znepokojí, keď si vo vstupnej hale nemocnice všimne povedome vyzerajúceho chlapíka, ktorého však nedokáže nikam zaradiť...

Keďže Firuza obe strely očividne zasiahli spredu, navyše z tesnej blízkosti jedného-dvoch krokov, jeho a Zinarovej nie veľmi presvedčivo vymyslenej historke o útočníkovi, ktorého vraj vôbec nevidel, má dosť veľký problém uveriť nielen prokurátor, ale aj Boran s Dilaverom, ktorí tiež nie sú včerajší. Nedokážu si ale pri najlepšej vôli predstaviť žiaden dôvod, prečo by im ich otcovi nehovorili pravdu...?

Počas tankovania na pumpe si Dilaver znovu všimne chlapíka, ktorý tak znepokojil Borana v nemocnici. Keď sa zahľadí na jeho dochádzajúce auto, hneď vie, koľká bije - všimne si na zadnom sedadle sedieť Berzana (Sermiyan Midyat)! Preto okamžite zavolá a varuje svojho bratranca, že sa zrejme niečo chystá, aby mal Boran šancu posilniť ochranu Zelihy i celého domu. Keď sa o Berzanovej prítomnosti v Mardine dozvie nešťastnica Zeliha, začne panikáriť – zo všetkého najviac sa totiž obáva toho, že jej Berzan prišiel synčeka vziať, že už ho nikdy viac neuvidí! Preto Sıla uprosí Borana, aby ich obe aj napriek pokročilej hodine vzal do nemocnice, aby sa na vlastné oči presvedčili, že je bábätko v poriadku a v bezpečí. Cestou tam sa tesne minú s práve odchádzajúcim Berzanom, ktorého si však akýmsi zázrakom nevšimnú – no on ich áno...

Podľa Sıly by zrejme bolo najlepšie, ak by Zeliha povedala aj Boranovi pravdu o tom, že otcom jej dieťaťa je Berzan, no hrdá mladá žena to zásadne odmieta. Ako synčekovho otca už nechala zapísať svojho nebohého manžela Samima (Gürol Güngör) – a chce, aby ním bol pre ňu i všetkých ostatných aj naďalej!

Radosť Gencovcov i Sönmezovcov je obrovská, keď do Mardinu pricestujú Gabriel (Tayanç Ayaydın) s Feride (Duygu Keser), ktorí so sebou privedú aj malého Emira (Mehmet Dağ). Najviac zo všetkých sa samozrejme teší Bedar, pre ktorú to celé starostlivo naplánoval a pripravil tajnostkár Celil ako to najkrajšie a najsladšie prekvapenie! Prekvapenie, no úplne iného druhu, čaká i Borana, na ktorého príkaz sa na Berzana prilepil Şivan (Vural Tantekin) a pár ďalších jeho mužov. Berzan si totiž nie príliš šikovných stopovačov všimne a Boranovi zavolá, že už naňho čaká! A ešte väčšie, keď mu krátko po príchode na ono miesto Berzan dobrovoľne odovzdá svoju zbraň so slovami, že počul, čo sa stalo jeho otcovi. A tak zaimprovizuje – len oni dvaja spolu nasadnú do auta a kamsi vyrazia, pričom obaja všetkých svojich riadne prekvapených ochrankárov nechajú namieste. A potom na odľahlom mieste nad riekou na Berzana vytiahne zbraň, aby mu všetko povedal a oni to práve tu raz a navždy ukončili!

Sledujte v piatok, 24. júna, o 6.35 a v pondelok, 27. júna, o 6.40!