Sila cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 131. a 132. epizóda

17. 06 2016 07:40 | Alexandra Stahlová
Sila: 131. a 132. epizóda
Sila: 131. a 132. epizóda Foto: DOMA

Esme zjavne nadobro zošalie - rozhodne sa nenávidenú príbuznú Sılu sledovať a... Zbaviť sa jej raz a navždy!

Po tom, čo sa práve dozvedel od na výsosť rozzúrenej Sıly (Cansu Dere), je Berzan (Sermiyan Midyat) úplne mimo. Ťažko povedať, či ho viac vzalo to, že si Zeliha (Esra Akhisarlı), jediná žena, ktorú kedy naozaj miloval, siahla na život, alebo to, že dieťa, ktoré čaká, je jeho... Poriadne vykoľajený z udalostí uplynulých hodín, hoci diametrálne odlišným spôsobom, je však aj Boran (Mehmet Akif Alakurt). Toho však oveľa viac, než šokujúci a neodpustiteľný čin tehotnej Zelihy, rozhnevalo a znepokojilo Sılino správanie – nedokáže a nechce pochopiť, ako mohla tak nekonečne riskovať a ísť za Berzanom! No ak čakal, že sa Sıla bude po jeho nahnevanom výstupe kajať, veľmi sa mýlil – po nie príliš vydarenom pokuse obhájiť sa bez vyzradenia Zelihinho tajomstva mu totiž manželka nešťastne a frustrovane vykričí, že to nie ona sa snaží všetko vyriešiť úplne sama, ale on!

Bedar (Zeynep Eronat) a Narin (Boncuk Yılmaz) si robia veľké starosti o Celila (Menderes Samancılar), ktorý sa aj napriek pokročilej večernej hodine ešte stále nedostavil domov a ani len nezavolal. Keď zavolajú Sıle, či o ňom náhodou niečo nevie, znepokoja aj ju. Úplnou náhodou však Sıla začuje, ako vo vedľajšej izbe s jej otcom práve telefonuje Boran, no keď vyjde za ním a pokúsi sa s ním porozprávať, stále ešte poriadne podráždený Boran pred ňou doslova ujde bez toho, aby jej čokoľvek povedal o tom, kam ide či prečo... Má však v sebe stále aspoň toľko citu, že zavolá neborke Bedar a povie jej, že jej manžel je v poriadku – a potom si s maximálnym znepokojením od svokra vypočuje odkaz, ktorý mu jeho prostredníctvom posielajú rozľútení strýkovia nič netušiacej Feride (Duygu Keser)...

Keď počas jeho smútkom a rezignáciou poznačeného rozhovoru s Boranom príde reč na ich milovaný Mardin, Boran Celila poriadne zaskočí nečakaným priznaním, že ich rodný dom je stále ich – že ho pre nich kúpil a môžu sa doň kedykoľvek vrátiť, ak budú chcieť. Nečudo, že hneď po návrate domov sa ú túto úžasnú správu podelí s milovanou Bedar a že sa obaja zhodnú na tom, že ak jej lekár bude mať pre nich priaznivé správy, nebudú váhať už ani minútu a vrátia sa všetci pekne tam, kam patria, kde boli v živote najšťastnejší – domov.

Už i tak dosť zlý psychický stav Esme (Gökçe Yanardağ) sa neustále zhoršuje pre jej tvrdohlavosť a nezmieriteľnosť – hoci totiž svojej najlepšej kamarátke sľúbila, že sa bude liečiť, aby už nepredstavovala hrozbu ani pre seba, ani pre nikoho iného, v skutočnosti to len predstiera a lieky, ktoré jej predpísal psychiater, vôbec neberie! Nečudo, že chorobná nenávisť a hnev voči Sıle v jej vnútri neustále narastajú!

Zlá Boranova nálada je razom preč, keď ho príde navštíviť kamarátka Zeynep (İpek Tanrıyar), ktorá sa do Istanbulu vrátila len preto, aby si zbalila aj posledné veci, ktorú ešte ostali v jej starom byte, a mohla sa definitívne presťahovať do Izmiru, kde žije jej rodina. A tak, ako sa jej zvykol otvárať, keď bol jej pacientom, čo nie celkom bezdôvodne tak príšerne dráždilo Sılu a privádzalo ju do šialenstva, je to opäť ona, komu sa otvorí i teraz a zdôverí temer so všetkým, čo mu robí starosti – a nie jeho krásna manželka...

Na Berzanov popud a z jeho iniciatívy sa Feridini strýkovia vyberú za Boranom, aby sa mu oficiálne predstavili a za svoje konanie ospravedlnili. Boran na nich práve teraz nemá čas, no prisľúbi im stretnutie hneď zajtra. Koniec koncov, majú sa o čom rozprávať! V istanbulskom dome Gencovcov sa medzičasom udomácnil temer až hmatateľný smútok, a to nielen kvôli v poslednom čase veľmi nešťastnej domácej panej Sıle, jej svokre Kevser (Fatoş Tez) robiacej si starosti o zdravie čoraz slabšieho a vyčerpanejšieho Firuza (Namık Kemal Yiğittürk), stále len akýmsi zázrakom sa pri živote držiacej Zelihe, ale aj kvôli pre nešťastnú lásku sa veľmi trápiacej Ayşe (Sinem Yaruk), ktorej oči sú dennodenne naplnené slzami. A už i tak dosť boľavej atmosfére nijako nepridá, keď tam Boran privedie Zeynep bez toho, aby Sılu predtým o jej príchode informoval – len aby ju ranil!

Pred definitívnym odchodom do Mardinu sa Dilaver (Celil Nalçakan) ešte naposledy stretne s milovanou Ceren (Duygu Eriçok) – aby jej poďakoval za to, že vošla do jeho života a zmenila ho k lepšiemu a naposledy sa s ňou rozlúčil. Je zvláštne, že kým medzi nimi dvoma aj napriek ich nedávnemu rozchodu, ktorý obaja veľmi ťažko nesú a ľutujú, stále vládne súzvuk a neprehliadnuteľná harmónia, manželstvo Dilaverovho bratranca Borana a Sıly, ktoré sa ešte nedávno zdalo byť dokonale šťastné a neotrasiteľne pevné, sa len a len ich vinou rúti rovno do horúcich pekiel! Medzičasom sa totiž na Sılino prianie dokonca už rozhodli na istý čas žiť oddelene...

Keď Berzan dôrazne odmietne ďalej pomáhať Esme v jej šialenom brojení proti Sıle, ocitne sa vyšinutá nešťastnica na prahu totálneho nervového zrútenia. Jej kamarátka sa právom obáva o jej duševné zdravie, pretože má pocit, že predpísaná liečba z nejakého nevysvetliteľného dôvodu u Esme vôbec nezaberá. Preto tiež ukryje na iné miesto v dome zbraň po svojom otcovi, ktorú Esme nedávno našla – aby si náhodou nezmyslela ňou na niekoho zaútočiť. Keď na druhý deň náhodou príde na to, že Esme lieky vôbec neberie a po celý čas ich ukrývala do jej cukorničky, pochopiteľne to ňou poriadne otrasie!

Gabriela (Tayanç Ayaydın) šokuje, keď sa od svojho naozaj dosť zvláštne sa správajúceho najlepšieho kamaráta Borana dozvie, že ho Sıla opustila – a on ju jednoducho nechal odísť! Takéhoto Borana nepozná a nechce poznať, toto nie je Boran, ktorý bol o svoju lásku a šťastie ochotný bojovať až do posledného dychu, toto nie je Boran, ktorého s hrdosťou volal svojím bratom... A tak sa Boranovi krátko po milovanej žene obráti chrbtom aj najlepší priateľ. Ktovie, čo očakával, keď si krátko nato dohodol stretnutie so Zeynep, aby sa u nej vyplakal a pofúkala mu jeho boliestky, ako bol zvyknutý – tá mu totiž na rovinu povie, že sa až príliš fixuje na svoj boj s Berzanom, hoci už aj v minulosti mal čo dočinenia so silnými a nebezpečnými protivníkmi, a že podľa nej je jeho hlavným problémom to, že nechal Sılu odísť a že znova bude sám sebou až vtedy, keď ju privedie späť.

Po tom, čo jej Berzan opätovne odmietne pomáhať v jej chorej pomste voči Sıle a dôrazne jej odporučí, aby na ňu rovno zabudla, Esme zjavne nadobro zošalie - rozhodne sa nenávidenú príbuznú sledovať a... Zbaviť sa jej raz a navždy! Preto najprv obráti kamarátkin byt hore nohami, aby našla zbraň, ktorú pred ňou ukryla, a potom Sılu sleduje až do reštaurácie na stretnutie so Zeynep – stretnutie, ktorého témou je, ako inak, Boran. Keď nešťastná kamarátka zistí, čo sa deje, zavolá Berzanovi a povie mu, že je Esme ozbrojená a môže niekomu ublížiť – a on obratom zavolá Boranovi, aby ho varoval, že život jeho ženy je vážne ohrozený!

Boran sa okamžite skontaktuje so Sılinou ochrankou, aby zasiahli a medzičasom si už aj Zeynep dala dve a dve dohromady a pokúsila sa ohrozenú kamarátku nenápadne dostať z reštaurácie, no neskoro – Esme už totiž vytiahla z kabelky zbraň, rozhodnutá zabíjať! Na chvíľočku sa zdá, že zo svojho vražedného predsavzatia predsa len upustí, no keď sa vo dverách reštaurácie objaví Boran a Sıla s neskrývanou úľavou vysloví jeho meno, na Esminej tvári sa zračí číra nenávisť, opäť na ňu namieri zbraň a... Vystrelí!

Sledujte v pondelok, 20. júna, o 6.35 a v utorok, 21. júna, o 6.35!