DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 127. a 128. epizóda

13. 06 2016 07:35 | Alexandra Stahlová
Sila: 127. a 128. epizóda
Sila: 127. a 128. epizóda Foto: DOMA

Gabriela kúsok od mešity napadne Feridin strýko a v snahe očistiť meno ich rodiny od domnelej hanby sa ho pokúsi zastreliť!

Všetci sú v hlbokom šoku, keď sa pred budovou súdu, ktorý práve pre nedostatok dôkazov oslobodil Berzana (Sermiyan Midyat), nečakane objaví Zeliha (Esra Akhisarlı) a vytiahne naňho zbraň! Nebyť Borana (Mehmet Akif Alakurt), ktorý sa pred niekdajšieho priateľa postaví a zabráni jej odstreliť ho ako prašivého psa za všetko utrpenie, ktoré jej spôsobil, ktovie, ako by to napokon dopadlo. A len vďaka ráznemu Boranovmu zásahu smie odtiaľ nešťastná žena v sprievode Gabriela (Tayanç Ayaydın) odkráčať živá a zdravá – bez toho, aby ju Berzan a jeho muži sledovali. No to je len malý ústupok, ktorý automaticky neznamená, že má teraz ktorákoľvek z oboch znepriatelených strán nadobro vyhraté...

Udalosťami posledných hodín poriadne otrasená a znechutená Ceren (Duygu Eriçok) vôbec nevie, ako ďalej, preto zavolá Sıle (Cansu Dere) a požiada ju o stretnutie – aby jej oznámila, že tentoraz už definitívne odchádza z holdingu Özdemir, z osobných dôvodov. Nič nechápajúci Dilaver (Celil Nalçakan) sa medzičasom dozvie, že súdny spor s Berzanom dopadol tak, ako dopadol pričinením jeho milej – pretože odstúpila od pôvodnej dohody s jediným, navyše kľúčovým svedkom obžaloby!

Prešibaná Narin (Boncuk Yılmaz) sa zahrá na dobrú vílu kmotričku – najprv svojej kamarátke a zverenkyni Feride (Duygu Keser) povie, že jej našla skvelé miesto v Gabrielovej zlatníckej dielni, a potom zavolá Gabrielovi, aby sa s ním dohodla na vhodnom, čo možno najskoršom nástupnom termíne pre pôvabné žieňa, ktoré sa ich rodinnému kamarátovi neprehliadnuteľne páči. Je tu však jeden problém, ktorý by mohol Narinine dohadzovačské plány prekaziť – za Feride sa totiž chystajú jej strýkovia...

Cerenino rozhodnutie odísť z firmy aj jeho života Dilavera úplne položí. Nedokáže pochopiť, ako sa žena, ktorú tak veľmi ľúbi a na ktorej mu tak záleží, mohla zrazu všetkého vzdať, najmä však ich lásky. No po rozhovore s ňou pochopí, aj keď mu to láme srdce. Dozvie sa totiž nielen to, že z viacerých dôvodov musia ukončiť svoj vzťah, a to hneď a zaraz, ale tiež to, že prinútila svedka zmeniť výpoveď iba kvôli nemu - aby ho ochránila pred Berzanom, ktorý ju vydieral hrozbami, že mu ublíži! Keď sa nešťastný Dilaver ako-tak spamätá, okamžite zájde za Boranom a Sılou a povie im o dôvodoch zmareného procesu i konci svojho vzťahu s Ceren pravdu. No nielen to, príde sa tiež kajať za to, ako neodpustiteľne sa k nim po Cihanovej (Devrim Saltoğlu) smrti správal, za všetko sa ospravedlniť a oznámiť im, že odchádza z firmy, pretože o žiadne peniaze, majetky a postavenie v skutočnosti nestojí a nikdy nestál.

Boran sa rozhodne pohovoriť si so zlomenou Ayşe (Sinem Yaruk) o jej budúcnosti. Prekvapí ho jej rázne „Nie!“, keď sa jej spýta, či sa chce vydať za svojho milého a jej rozhodnutie už sa nikdy viac nevydať a nikdy viac milému, ktorý ju tak veľmi sklamal, nedôverovať! Neistotu a obavy však vidno nielen v je krásnych očiach, ale Narin si ich nemôže nevšimnúť aj v očiach Feride – a tak sa jej Feride zdôverí so strachom z príchodu svojich strýkov, ktorým vždy prekážala jej túžba študovať...

V Celilovi (Menderes Samancılar) neustále narastajú obavy o bezpečie jeho blízkych. A to rozhodne nie bezdôvodne - všimol si totiž isté pochybné indivíduum, ktoré zjavne už istý čas sleduje jeho dom a všetkých v ňom! Toto podozrenie sa, žiaľ, potvrdí, keď sa namiesto malého Emira (Mehmet Dağ) vyberie nakúpiť a onen čudne sa okúňajúci chlap sa vyberie za ním! Mysliac si, že je to jeden z Berzanových mužov, ho prekvapí, poriadne priprie a odoženie. Ibaže krátko nato sa ten istý muž opäť objaví pred jeho domom, tentoraz však sleduje Feride s Gabrielom. A to, čo vidí, sa mu vôbec nepáči!

Keď sa Dilaver pokúsi primäť zákernú Esme (Gökçe Yanardağ), aby podpísala výpoveď a navždy odišla zo Sılinej firmy, v ktorej od prvého dňa tak či tak len škodí, dôjde medzi nimi k nepríjemnej hádke. Na úteku z jeho kancelárie sa Esme na dokonale vyleštenej podlahe pošmykne a spadne, priamo pred práve prichádzajúcu Sılu. Nanešťastie však už nie je schopná vstať, ostane sa v bolestiach zvíjať na zemi a zúfalo nariekajúc a preklínajúc nenávidenú Sılu! Keď ju privolaná sanitka odvezie do nemocnice, jej ošetrujúci lekár pre jej najlepšiu kamarátku, Sılu, Dilavera a vodcu Zinara (Muhammed Cangören) nemá dobré správy – Esme sa im síce podarilo stabilizovať, no pre jej dieťatko prišla všetka pomoc, žiaľ, prineskoro. Smrť jej synčeka však nijako nesúvisela s jej pádom, z ktorého všetci vinia neboráka Dilavera, podľa lekárov bol totiž chlapček v jej lone mŕtvy už aspoň päť dní...

Ukáže sa, že ten neohrabaný muž sledujúci istanbulské sídlo Sönmezovcov nebol žiaden z Berzanových mužov, ale jeden z Feridiných strýkov. Nanešťastie ten najspiatočníckejší a najradikálnejší... Keď totiž zbadá svoju neter odchádzať z domu v spoločnosti preňho neznámeho Gabriela, vôbec nepochybuje o tom, že je to jej milý, čím v jeho očiach uvrhla svoju rodinu do hanby – a túto hanbu v duchu všemocných tradícií zmije len jeho a jej krv!

Hoci sa Sıla zo všetkých síl snaží presvedčiť drobnú Ayşe, že na to, aby bol sama sebou a konečne našla pokoj a vytúžené šťastie, nemusí – alebo skôr nesmie – utekať do Mardinu len preto, aby opäť raz niekomu vyhovela... Napokon je to ona sama, kto sa bezmocne a nešťastne pokúsi presvedčiť Borana, aby z Istanbulu, v ktorom zažili toľko bolesti a utrpenia definitívne odišli a vrátili sa domov. Boran jej chce urobiť radosť, a tak súhlasí, no chce ju ešte naposledy vziať do jednej z miestnych reštaurácií. Nanešťastie... Cestou tam si totiž v spätnom zrkadle všimne auto, ktoré ich zjavne sleduje – a za volantom ktorého sedí Berzan! Po šialenej naháňačke v uliciach nočného Istanbulu, ktorá Sılu temer pripraví o rozum, obaja niekdajší priatelia vyskočia z áut a namieria na seba zbrane! Napokon je to prekvapivo Berzan,. kto ako prvý tú svoju zloží a rozlúči sa so slovami, že len chcel Boranovi oznámiť, že sa už všetko skončilo. No obdobie extrémneho napätia, nedorozumení a problémov medzi Sılou a predráždeným Boranom sa tým, žiaľ, iba začína...

Strata dieťaťa akoby Esme definitívne pripravila o rozum. nedokáže myslieť na nič iné, len na to, ako sa pomstiť nenávidenej Sıle – myslí si, že nebyť jej, nič zlé by sa nestalo! Cihanova smrť, Burhanova smrť (Tarık Şerbetçioğlu), smrť jej nenarodeného synčeka... To všetko je podľa nej len a len Sılina vina - a chce, aby za to všetko zaplatila!

Už i tak dosť vykoľajeného Borana znepokojí Berzanov telefonát. Muž, ktorým nekonečne pohŕda, ho totiž varuje, že jeho najlepšiemu priateľovi Gabrielovi hrozí nebezpečenstvo! Jeho muži, ktorí nonstop sledujú všetkých Boranových blízkych, si totiž všimli, že sa na Gabriela ktosi nalepil. No keďže to Boranovi samozrejme na nos nezavesí, Boran aj Gabriel považujú Berzanove varovanie len za ďalšiu z množstva jeho hier... A tak keď Gabriela kúsok od mešity napadne Feridin strýko a pokúsi sa ho zastreliť, musia zasiahnuť muži, ktorých Berzan prezieravo poveril Gabrielovou ochranou, a spacifikovať útočníka!

Sılin panický strach, že o Borana, jeho lásku a spoločnú budúcnosť napokon príde, že ho stratí a ostane na všetko úplne sama, sa paradoxne stane jej najsilnejšou zbraňou, vďaka ktorej sa jej konečne podarí preniknúť cez jeho hnev a bojovnosť a opätovne sa s ním zblížiť. Nanešťastie sa však približne v rovnakom čase, len o pár kilometrov ďalej, zrodí veľmi nebezpečná aliancia, ktorá ich už navždy môže pripraviť o pokoj a šťastie – ich nepriatelia Esme a Berzan sa totiž rozhodnú spolupracovať na ich zničení!

Sledujte v utorok, 14. júna, o 6.35 a v stredu, 15. júna, o 6.35!

Komentáre (0)