DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 125. a 126. epizóda

09. 06 2016 07:35 | Alexandra Stahlová
Sila: 125. a 126. epizóda
Sila: 125. a 126. epizóda Foto: DOMA

Úbohej Ayşe sa zrúti celý svet. Necíti už ani len štipku nádeje... Preto zájde k rieke, aby svoje trápenie raz a navždy ukončila!

Správa o tom, že Berzana (Sermiyan Midyat) odviedla polícia na výsluch, sa rozšíria kruhmi zasvätených ako blesk! Len málokto však verí, že súd rozhodne o jeho vzatí do vyšetrovacej väzby, a tak Boranovi (Mehmet Akif Alakurt), Gabrielovi (Tayanç Ayaydın) a ich spojencom neostáva nič iné, len čakať a veriť – alebo skôr dúfať -, že pravda napokon vyjde najavo a pôvodný rozsudok o Berzanovej nevine bude revidovaný. Ibaže... Polícia Berzana po vypočutí ihneď prepustí na slobodu, a tak sa jeho nepriatelia musia zariadiť najlepšie, ako vedia. Tak napríklad Dilaver (Celil Nalçakan) požiada milovanú Ceren (Duygu Eriçok), aby aspoň na istý čas opustila Istanbul, pretože má strach o jej bezpečie. Ceren súhlasí, plánuje sa ukryť u svojich rodičov – a Dilavera pozve, aby šiel s ňou a zoznámil sa s nimi ešte skôr, než sa vezmú...!

Ayşe (Sinem Yaruk) sa stále veľmi trápi kvôli nevysvetliteľnému zmiznutiu svojho milého, je stále nešťastnejšia a bezradnejšia, a tak sa Boran rozhodne zistiť vyhovieť Sılinej (Cansu Dere) prosbe a zistiť o zmiznutom mladíkovi, čo sa dá. Hoci mu Gabriel ponúkne svoju pomoc, Boran s vďakou odmietne - tak nejako podvedome totiž cíti, že by sa mal najprv prezvedieť u Şivana (Vural Tantekin)...

Kým Narin (Boncuk Yılmaz) s maličkou Yaren sú ešte stále v pôrodnici, Bedarin (Zeynep Eronat) stav po operácii sa natoľko zlepšil, že už ju lekári pustili domov k rodine. Stretnutie úplne iného druhu sa približne v rovnakom čase koná na druhom konci mesta... Berzan hostí vo svojom dome Esme (Gökçe Yanardağ)! Cieľ tohto stretnutia je prostý – dozvedieť sa od nej čo najviac o Sıle, aby vďaka tomu mohol čo najúčinnejšie a najbolestivejšie raniť Borana!

Keď sa Sıla dozvie pravdu o Şivanovom rozhodnutí a o pravých dôvodoch, prečo Ayşin milý musel z jej života odísť, veľmi ju to rozruší. Podľa nej je nesprávne a vrcholne nespravodlivé, že to milé a láskavé žieňa, ktoré si toho už v živote toľko vytrpelo, sa opäť musí trápiť – a že o tomto trápení napokon ani nemohla sama rozhodnúť, ale opäť raz niekto rozhodol za ňu a bez jej vedomia!

Keď Gabriel daruje maličkej Yaren krásny šperk, ktorý sám vyrobil, Narin a Sıla okamžite dostanú rovnaký nápad – požiadajú ho, aby nad ich zverenkyňou a kamarátkou Feride (Duygu Keser), ktorá by sa rada stala šperkárkou, držal ochrannú ruku a čomu-tomu ju priučil. Nuž Gabriel, ktorému sa pôvabná dievčina tak či tak veľmi páči, im rád a bez dlhého presviedčania sľúbi, že ju naučí všetko, čo vie.

Nanešťastie sa ukáže, že Dilaverove obavy z Berzanovej pomsty neboli neopodstatnené. Keď sa totiž Berzan dozvie o jeho stretnutí s Boranom, rozhodne sa nechať si dôkladne preklepnúť Ceren – aby v prípade potreby mal na Dilavera tie správne páky! A navyše... Ceren bude v nadchádzajúcom súdnom spore proti Berzanovi figurovať ako právnička obžaloby!

Privítať novú členku rodiny, maličkú Yaren, prídu z Mardinu aj hrdí starí rodičia Kevser (Fatoş Tez) a Firuz (Namık Kemal Yiğittürk). Spolu s nimi do Istanbulu pricestuje aj vodca Zinar (Muhammed Cangören), ktorý sa tak trochu obáva opätovného stretnutia so synom, pretože na jednej strane mu praje taký život, aký sám chce viesť, na strane druhej si však uvedomuje, že vzhľadom na okolnosti – a existenciu a postavenie Ümmü (Serap Doğan), o čom ale Ceren nemá ani najmenšie tušenie -, to jednoducho nie je možné...

Dlho plánované dôležité pracovné stretnutie Sıly a Borana s americkými partnermi nedopadne tak, ako malo. A to nielen preto, že Boran kvôli nečakaným problémom na diaľnici mešká, ale tiež preto, že Sıla sa až priamo na mieste dozvie, že ktosi v jej mene a bez jej vedomia presunul túto schôdzku na zajtra! No a do tretice aj preto, že zrazu k jej stolu pristúpi muž, ktorého zatiaľ pozná len z videnia, no nie po mene... Berzan! Netušiac, s kým má tú česť, strávi Sıla v jeho spoločnosti celkom príjemný večer. Ten je však razom zabudnutý, keď sa jej Berzan oficiálne predstaví – ako na potvoru práve vo chvíli, keď sa vo dverách reštaurácie zjaví Boran, ktorého táto nečakaná situácia poriadne zaskočí a rozhnevá. A svoj hnev si, žiaľ, vybije na Sıle!

Aj prvé stretnutie Dilavera s Cereninou rodinou – mamou, otcom a mladšou sestrou –sa nesie vo zvláštnom duchu. Hoci sa mu totiž podarí očariť ich, dobrý dojem, ktorý na nich urobil, hneď aj trochu pokazí, hoci nechtiac – reč totiž príde na jeho svet, na vodcovstvo a tradície, ktoré všetci prítomní neprehliadnuteľne považujú za predpotopné. V konečnom dôsledku je však výsledok viac ako uspokojivý, Cerenina rodina sa zjavne rozhodla schváliť jej voľbu budúceho manžela a dať im svoje požehnanie.

Po zrelej úvahe sa Ayşin milý definitívne rozhodne, čo je v jeho živote najdôležitejšie a bez čoho nemôže a nechce žiť, a tak zavolá svojej mame a povie jej, že kým nebude akceptovať jeho rozhodnutie oženiť sa s Ayşe a nedá im svoje požehnanie, domov sa už nikdy viac nevráti! Práve sa chystá zájsť za Boranom a porozprávať sa s ním, keď naňho v centre natrafia Boranovi muži a odvedú ho za ním. Nanešťastie však výčitkami sužovaný Şivan medzičasom svojej krehkej sestre povedal pravdu, alebo aspoň tú jej časť, ktorú pozná - že jej potenciálna svokra o ňu ako nevestu nestojí, a tak sa s milým nemôžu vziať, prečo ho on sám poslal preč z mesta!

Dilaver nazbiera všetku odvahu, zájde za otcom a oznámi mu svoje rozhodnutie nechať sa s Ümmü rozviesť. A nielen to, na rovinu mu povie, ako to je – že po prvý raz vo svojom živote miluje a je milovaný, že presne viem, čo chce a nemieni sa toho obyčajného ľudského šťastia, čo teraz konečne má, za nič na svete vzdať! Vodca Zinar mu síce praje všetko šťastie sveta, no varuje ho, že ak sa aj s Ümmü dohodnú na rozvode, so svojou novou ženou sa nikdy nebude môcť vrátiť do Mardinu a bude musieť prerušiť všetky kontakty s rodinou a priateľmi! A je tu, žiaľ, niečo, s čím Dilaver vôbec nerátal... Zákerná Esme totiž s veľkým potešením Ceren zvestuje to, s čím sa jej zatiaľ nedokázal priznať – že je ženatý!

Po rozhovore s bratom sa úbohej Ayşe už po niekoľkýkrát zrúti celý svet. Nedokáže už racionálne myslieť, hlavu má plnú desivých a boľavých spomienok na prežité utrpenie a ani štipku nádeje... Preto bez toho, aby komukoľvek dala vedieť, odíde z domu - nevezme si ani len mobil, aby ju nik nemohol zastaviť – a zájde k rieke, aby svoje trápenie raz a navždy ukončila! No vôľa žiť a zmeniť osud, ktorý si sama nevybrala a o ktorom namiesto nej vždy rozhodovali iní je napokon silnejšia, a tak keď sa napokon živá a zdravá opäť vráti domov, skleslo, no rozhodne oznámi všetkým zúčastneným, že stačilo – a že sa vracia do Mardinu.

Berzan unesie Ceren, aby ju prinútil postarať sa o to, nech svedok obžaloby stiahne svoju výpoveď proti nemu – ak sa jej to vraj nepodarí, odskáče si to niekto, kto zradil jeho dôveru a priateľstvo. Niekto, na kom jej veľmi záleží. Dilaver... A tak keď sa o niečo neskôr maximálne rozrušená Ceren dostaví na schôdzku s Dilaverom, vôbec nevie, čo má za týchto okolností urobiť. V hlave jej víria tisíce rôznych myšlienok... A nijako jej to neuľahčí Dilaverovo priznanie, že jeho švagriná Ümmü je formálne jeho manželka a jeho prísľub, že ak ho prijme aj takéhoto, bez váhania sa rozvedie a vzdá sa celého svojho rodu – a ak nie, navždy odíde z jej života...

Keď sa Zeliha (Esra Akhisarlı) z novín dozvie o tragickej smrti svojho otca, je toho utrpenia a bolesti na ňu už príliš. Najprv strata milovaného muža, teraz otca... Rozhodne sa teda konať! Zájde pred budovu súdu, kde práve vďaka Ceren sudca rozhodol o prepustení Berzana na slobodu - pre nedostatok dôkazov – a pred šokovanými zrakmi všetkých prítomných, vrátane Borana, na Berzana vytiahne zbraň a...

Sledujte v piatok, 10. júna, o 6.30 a v pondelok, 13. júna, o 6.30!

Komentáre (0)