DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 123. a 124. epizóda

07. 06 2016 07:40 | Alexandra Stahlová
Sila: 123. a 124. epizóda
Sila: 123. a 124. epizóda Foto: DOMA

Lekárov v pôrodnici vystraší, že Narinin tlak stále nevysvetliteľne klesá a navyše... Vôbec nepočujú srdiečko jej dcérky!

Zdrvený a potupený otec Zelihy (Esra Akhisarlı) sa rozhodne riešiť svoju hanbu rovnakým spôsobom, akým vlastne prežil celý svoj život – v duchu tradícií. Čo v praxi znamená, že ju chce odčiniť krvou. Berzanovou (Sermiyan Midyat) krvou! No keď naňho vytiahne zbraň, v sekunde ho prevŕta záplava guliek jeho osobných strážcov! Je na mieste mŕtvy... Berzan z toho vyviazne len s banálnym škrabancom na ramene – a obrovským hnevom!

Keď sa Sıle (Cansu Dere) viackrát nepodarí spojiť sa s vernou Nuran, ktorá stráži malého Bedirhana, začne pomaly, ale isto panikáriť. Preto zavolá Boranovi (Mehmet Akif Alakurt), aby sa uistila, či synček náhodou nie je s ním – a vzápätí nasadne do auta a s malou dušičkou a zlým tušením sa ponáhľa domov. Mame Bedar (Zeynep Eronat), otcovi Celilovi (Menderes Samancılar) a švagrinej Narin (Boncuk Yılmaz) zaklame, že stresuje len preto, lebo zabudli na akési Bedirhanovo očkovanie, aby ich zbytočne nevystrašila. Odľahne jej, až keď príde domov a zovrie svojho synčeka bezpečne do náručia, živého a zdravého. Netuší, že nebyť Berzanovho zvláštneho duševného rozpoloženia, mohlo byť dnes všetko úplne inak – že Bedirhana mohol mať v tejto chvíli v náručí on! A nanešťastie sa ich nepriateľ tohto plánu stále nevzdal, práve naopak – plánuje ho zrealizovať čo najskôr, pri prvej vhodnej príležitosti!

Hoci je Dilaver (Celil Nalçakan) veľmi, veľmi šťastný, že mu milovaná Ceren (Duygu Eriçok) sľúbila, že sa stane jeho ženou, nedokáže si túto radosť dostatočne vychutnať, pretože podvedome musí voľky-nevoľky neustále myslieť na inú ženu, s ktorou je jeho život síce nedobrovoľne, no tak či tak navždy spätý – na Ümmü (Serap Doğan)...

Keď sa Boran s Gabrielom (Tayanç Ayaydın) dozvedia, že Zelihin otec je nezvestný, veľmi rýchlo pochopia, že to neveští nič dobré – a že za tým zjavne treba hľadať Berzana! Preto sa rozhodnú nechať ho na každom kroku sledovať, aby vedeli, čo od neho môžu očakávať... Nanešťastie Şivan (Vural Tantekin) presne vie, čo môže očakávať od potenciálnej svokry svojej drahej sestry Ayşe (Sinem Yaruk), preto dôrazne požiada jej milého, aby ešte dnes opustil Istanbul a na Ayşe raz a navždy zabudol! Kým mu zúfalý mladík prisľúbi, že teda odíde - no nie do rodného Mardinu, kde už by nikdy nenašiel pokoj, ale do Vanu, kde vraj má nejakých príbuzných -, prajná Sıla už pre nesmelú a stále ešte nič netušiacu Ayşe plánuje ružovú budúcnosť...

Boranove najhoršie podozrenie sa, žiaľ, potvrdí hneď na druhý deň ráno – keď zájde do márnice pozrieť sa na mŕtvolu muža, ktorého našli vyhodeného v lese, s ťažkým v neborákovi, ktorého život ukončilo päť striel, bezpečne spozná Zelihinho otca... Nik okrem neho a Gabriela však o tom zatiaľ nevie, najprv chce o všetkom informovať nešťastnú novopečenú vdovu. Boran si je absolútne istý, že muža zabil alebo nechal zabiť Berzan, no zatiaľ nevie prísť na to, prečo – považoval ho totiž za bezmocného a neškodného, rozhodne ho nevnímal ako akúkoľvek hrozbu pre Berzana!

Boranovi muži strážia jeho dom ako nedobytnú pevnosť, akoby mali oči aj na zátylku. Berzanovi muži ich ale s rovnakou vytrvalosťou a neústupčivosťou sledujú ako jastraby. Je, žiaľ, len otázkou času, kedy jedni alebo druhí povolia v ostražitosti a dôjde k nejakej tragédii... Borana zatiaľ dosť prekvapí nečakaná návšteva, ktorá by mu v konečnom dôsledku mohla pomôcť položiť Berzana na lopatky – vyhľadá ho totiž Dilaver, aby mu povedal o tom, čo sa iba včera dozvedel od Ceren, a síce o istom mužovi, ktorý môže Berzanovi poriadne zavariť!

Berzanovi muži sa konečne dočkajú príležitosti, a ktorú tak trpezlivo vyčkávali, keď Sıla naloží synčeka do auta a vyberie sa s ním k lekárovi. Doslova sa na nich prilepia a už len čakajú na vhodný moment, aby zaútočili! Len akýmsi zázrakom sa ho nedočkajú... Sılu mimoriadne znepokojí telefonát s Boranom, ktorý jej povie o tragickej smrti Zelihinho otca, ktorú sa však pred úbohou ženou rozhodli utajiť až do pôrodu, aby neohrozili ani ju, ani dieťatko, ktoré nosí pod srdcom...

Ayşe je veľmi nešťastná, keď sa jej aj napriek veľkej snahe nijako nedarí spojiť sa s milovaným mužom. Nielenže ho už hodnú chvíľu nevidela, ale ani jej nedvíha telefón a neodpovedá na esemesky... Začína si, pochopiteľne, robiť veľké starosti. Sıla, ktorej jedinej sa zverí so svojimi obavami a trápení, sa ju nie veľmi úspešne snaží utešiť, pretože krehká Ayşe kdesi hlboko vo svojom srdci cíti, že niečo vôbec nie je v poriadku – že sa niečo skrátka strašne pokazilo. A tak jej aspoň prisľúbi prezvedieť sa od Borana, kde by Ayşin milý mohol byť.

Čudne nepokojná Narin dostane pred večerou silné kŕče, ktoré ju na smrť vystrašia. Preto okamžite zalarmuje Feride (Duygu Keser), ktorá duchaprítomne zavolá Sıle a povie jej, že jej švagriná už má kontrakcie. Keď o niečo neskôr Sıla s Boranom dovezú Narin do pôrodnice, ukáže sa, že je veľký dôvod na obavy – lekárov totiž vystraší, že Narinin tlak stále nevysvetliteľne klesá a navyše... Vôbec nepočujú srdiečko jej dcérky!

Aj napriek toľkým obavám našťastie napokon všetko dobre dopadne a krásna malá Yaren sa narodí úplne zdravá. No tento deň je pre Narin rovnako krásny a radostný, ako veľmi nešťastný – práve dnes je to totiž úplne naposledy, čo opäť vidí svojho milovaného Azada (Cemal Toktaş), ktorý sa prišiel pozrieť na svoju krásnu dcérku a... S oboma sa navždy rozlúčiť. Naopak, azda najšťastnejší deň v živote má pred sebou Dilaver. Keď ho totiž Ceren príde informovať o z ich pohľadu maximálne priaznivom vývoji situácie, týkajúcej sa obnoveného súdneho sporu Berzanom, naradostene jej vtisne prvý horúci bozk!

Celá rodina sa stretne v pôrodnici pri Narininom lôžku, aby malú Yaren privítali na svete. Teda, úplne celá nie, zatiaľ totiž ešte chýba malý Bedirhan. No už je na ceste, do pôrodnice ho vezú Ayşe s Nuran, čo Berzan plánuje využiť na únos chlapčeka! Keď sa o tomto jeho zvlčilom pláne dozvie jeden z najmocnejších vodcov jeho rodu, veľmi ho to rozhnevá. Dôrazne varuje Berzana, aby túto špinavosť ihneď zastavil, inak príde o post vodcu a bude vylúčený z rodu, pretože ani on, ani ostatní vodcovia v žiadnom prípade nebudú tolerovať žiadne využívanie - alebo skôr zneužívanie - detí v sporoch medzi rodmi, čím by rod uvrhli do hanby! No nečakané prerušenie jeho plánov, ani varovanie vodcu, že akékoľvek jeho ďalšie porušenie pravidiel bude adekvátne potrestané, nepotupia a nerozhnevajú Berzana tak, ako keď si poňho krátko nato príde polícia!

Sledujte v stredu, 8. júna, o 6.35 a vo štvrtok, 8. júna, o 6.35!

Komentáre (0)