DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 121. a 122. epizóda

03. 06 2016 07:35 | Alexandra Stahlová
Sila: 121. a 122. epizóda
Sila: 121. a 122. epizóda Foto: DOMA

Sviniar Berzan chce Borana navždy zlomiť tým, že mu vezme niekoho, zo straty koho sa už nikdy nespamätá! Malého Bedirhana.

Berzan (Sermiyan Midyat) je sklamaný a aj poriadne nahnevaný, keď v Sılinej (Cansu Dere) vile v Tarábii namiesto Zelihy (Esra Akhisarlı) nájde... Borana (Mehmet Akif Alakurt). Nie je síce nejako extra prekvapený, pretože niečo podobné podvedome možno aj tak trochu očakával, no to nijako nezmenšuje narastajúci hnev v jeho vnútri, že sa mu aj napriek intenzívnej snahe nedarí nájsť ženu, na ktorej mu tak záleží – a že ho Boran so Sılou prekabátili!

Keďže Dilaver (Celil Nalçakan) nevie, že Boran viac-menej počítal s tým, ako sa zachová, keď sa dozvie o mieste, kam chcú poslať Zelihu - hoci nevedel o tom, že to jeho bratranec urobí len zo strachu o bezpečie a život milovanej Ceren (Duygu Eriçok) -, trápia ho obrovské výčitky svedomia, práve kvôli Ceren. Veľmi dobre totiž pozná jej názor na nezmyselnú krutosť rodových tradícií či na zradu ako takú - a obzvlášť, ak ide o ľudské životy! Preto, aj keď neskoro, Boranovi zavolá a požiada ho o osobné stretnutie, aby sa mu priznal, čo urobil – a prečo...

Nešťastný, sám zo seba zhnusený a hlboko sklamaný Dilaver napokon Boranovi povie oveľa viac, než by kedy dokázal predstaviť – povie mu, že je a vždy bol slaboch a že preto bol taký bezradný, pomstychtivý a nasilu odvážny po smrti brata Cihana (Devrim Saltoğlu), ktorý bol jeho vzorom, v ktorom sa videl! Povie mu tiež, že na to, aby zradil jeho dôveru a prezradil Berzanovi to, čo malo ostať tajné, mal naozaj veľmi dobrý dôvod – niečo, na čom mu mimoriadne záleží. Keď príde domov, s pocitom neuveriteľnej ľahkosti a vyrovnanosti, aký si hádam ani nepamätá, zavolá Ceren a nechá jej na záznamníku pekný odkaz, mysliac si, že jeho láska už zrejme spí – netuší, žiaľ, že Ceren mu nedvíha preto, lebo do jej domu zavítala nepozvaná a navyše veľmi nebezpečná návšteva! Berzan.

Po zrelej úvahe sa Bedar (Zeynep Eronat) napokon rozhodne predsa len podstúpiť operáciu, ktorej sa tak veľmi bojí. Ako prvému o tom povie malému Emirovi (Mehmet Dağ), ktorému musí sľúbiť, že sa k nemu čo najskôr zase vráti... Potom samozrejme o všetkom povie aj manželovi Celilovi (Menderes Samancılar) a neveste Narin (Boncuk Yılmaz), ktorým neskutočne odľahne - takže keď ich neskôr navštívi ustaraná Sıla, aby sa s mamou o tom porozprávala a pokúsila sa ju presvedčiť o nutnosti operácie, chvíľočku ju ťahajú za nos...

Şivanov (Vural Tantekin) stav sa veľmi rýchlo zlepšuje, a tak netrvá dlho a konečne ho pustia z nemocnice domov. Rozradostená Ayşe (Sinem Yaruk), ktorá zatiaľ netuší, čo ju čaká, sa svojmu milému poďakuje za to, akou veľkou oporou jej v ťažkých časoch bol a v návale emócií, čo u nej nebýva zvykom, mu povie, že ju naučil, že v tomto živote nie je sama a že sama nezostane, že jej dal nádej a dôveru a že už sa ničoho na svete nebojí, pretože vie, že ju nenechá samu – a že ani ona nenechá jeho, aj keby preto mala umrieť!

Keď Ceren na druhý deň nepríde do práce, nikomu z firmy sa neozve a jej mobil, na ktorý sa jej Dilaver stále márne pokúša dovolať, je stále nedostupný, začne pomaly, ale isto podliehať panike. Strach je tiež to, čo vo svojom vnútri pocítia Celil a Bedar na ďalšej konzultácii u jej lekára, ktorý im oznámi, že sa mu na oddelení práve uvoľnilo miesto, a tak by Bedar mohla nastúpiť do nemocnice už na druhý deň ráno! Po prvom úľaku je však rýchlo rozhodnuté – Bedar sa hneď ráno plánuje prihlásiť v nemocnici, kde jej po absolvovaní predoperačných vyšetrení stanovia vhodný termín jej operácie!

Sılu nepríjemne zaskočí, keď vo svojej e-mailovej schránke nájde stručný odkaz od Ceren, ktorá jej v ňom oznamuje, že sa z osobných dôvodov rozhodla dať výpoveď. Nečudo, že jej to poriadne pohne žlčou a okamžite zájde za Dilaverom, aby zistila, či to nejako nesúvisí s ním. Toho zistenie, že jeho milovaná je preč a zmizla z jeho života bez jediného slovka na rozlúčku či vysvetlenia, krajne znepokojí, a tak po opakovaných márnych telefonátoch zájde k nej domov – no nik mu neotvára... Obávajúc sa najhoršieho teda zájde tam, kam už nikdy vkročiť nechcel – za Berzanom. A to, čo sa od neho dozvie, mu na pokoji dvakrát nepridá... Po návrate domov, po pár pohárikoch alkoholu a spytovaní svedomia, sa preto definitíve rozhodne – takže keď za ním príde zákerná Esme (Gökçe Yanardağ) porozprávať sa o ďalších svojich hnusných plánoch, rázne ju vykáže s tým, že už ho to absolútne nezaujíma, pretože... Sa vracia do Mardinu!

Na Sılinu žiadosť ju Ceren vyhľadá, aby sa s ňou osobne rozlúčila a povedala jej o skutočných dôvodoch svojho odchodu. Povie jej o tom, ako sa napriek počiatočnej antipatii medzi ňou a Dilaverom začalo rodiť niečo pekné a ako chcela veriť, že sa po jej boku môže zmeniť na lepšieho človeka, že sa to tak trochu možno aj začalo diať...? No po tom, čo sa od Berzana, ktorý ju tak netradične navštívil, dozvedela, čo Dilaver urobil... Ju pochytili oprávnené pochybnosti. Možno tak trochu prekvapivo, hoci Sıla rozhodne nepatrí medzi Dilaverových fanúšikov, poradí Ceren, aby nad ním ešte nelámala palicu a ešte si poriadne premyslela, čo urobí – lebo ak ide o pravú lásku, stojí za to trochu zariskovať! A našťastie si Ceren dá poradiť a po zvážení všetkých pre a proti zájde za Dilaverom a konečne sa úprimne porozprávajú úplne o všetkom, najmä o svojich citoch... A tak asi neprekvapí, že keďže sa aj napriek všetkému obaja naozaj úprimne ľúbia, Dilaver Ceren požiada o ruku – a ona povie „Áno“!

Sviniar Berzan sa rozhodne uštedriť Boranovi poriadne bolestivú ranu. Nielenže ho chce postupne pripraviť o všetkých, na ktorých mu kedy záležalo, ale predovšetkým ho chce... Navždy zlomiť tým, že mu vezme to najdôležitejšie a najvzácnejšie v jeho živote. Niečo, teda skôr niekoho, zo straty koho sa už nikdy nespamätá! Malého Bedirhana.

Keď na druhý deň Bedar s Celilom, Narin, Boranom a Sılou odídu do nemocnice a Gabriel (Tayanç Ayaydın) odvedie do školy Emira a Dilan (Zeynep Anıl Tatdıran), v dome Sönmezovcov ostane Feride (Duygu Keser) úplne sama – a v Boranovom a Sılinom dome je zase s maličkým Bedirhanom úplne sama verná Nuran... Borana znepokojí, keď si v nemocnici všimne jedného z Berzanových mužov, a tak sa rozhodne posilniť nielen ochranu Zelihy, ale aj tú, ktorá je nenápadne rozmiestnená v priestoroch nemocnice. Žiaľ, ani len mu nenapadne, že jeho nepriateľ, s ktorým sa medzičasom spolčila nepoučiteľná Esme, sa práve chystá udrieť na úplne inom mieste!

Sılu poteší nádherná kytica bielych kvetov, ktorú jej doručia priamo do nemocnice. Myslí si totiž, že je od jej manžela. No keď príde Boran a poďakuje mu, pochopí, že sa mýlila – Boran si totiž najprv prečíta priloženú kartičku a po zistení, že dar je od Berzana, ho zhnusene nechá odniesť! Vďaka dobrým správam od lekára, že Bedarina operácia dopadla dobre a bez komplikácii a že ju možno už o dva dni pustia domov, všetci túto nepríjemnosť razom pustia z hlavy. Nanešťastie sa však práve v tej chvíli na viacerých miestach súčasne stane niekoľko strašných vecí... K nič netušiacej láskavej Nuran sa počas prechádzky s malým Bedirhanom na detskom ihrisku dostane až nebezpečne blízko... Berzan! Už i tak osudom dosť ťažko skúšaný Zelihin otec sa od svojej zrútenej manželky dozvie strašnú pravdu, s ktorou sa jej ich dcéra priznala... Že vodca Berzan pošpinil ich milovanú dcéru! Toho to tak rozhnevá a zahanbí, že sa rozhodne okamžite konať – zájde za Berzanom, vytiahne naňho zbraň a...

Sledujte v pondelok, 6. júna, o 6.20 a v utorok, 7. júna, o 6.30!

Komentáre (0)