DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 113. a 114. epizóda

24. 05 2016 07:40 | Alexandra Stahlová
Sila: 113. a 114. epizóda
Sila: 113. a 114. epizóda Foto: DOMA

O svojich výpadkoch pamäte, ani o ochrane Samimovej vdovy Boran Sıle nepovie ani slovo - o oboch sa však rozpráva so Zeynep...

Len zázrakom Osmanova (Emin Yaşar) guľka nezasiahne žiaden cieľ. Sıla (Cansu Dere) totiž stihne vojsť z terasy so spálne skôr, ako nocou zaznie ohlušujúci výstrel, ktorý mal podľa nemilosrdného a nezmyselného rozsudku ukončiť jej život, nuž a Narin (Boncuk Yılmaz) zase zachráni jej milovaný Azad (Cemal Toktaş), ktorý sa jej opäť nečakane zjaví. Takže keď Boran (Mehmet Akif Alakurt) po tom, čo spacifikuje a v pohnutí holými rukami temer zabije zákerného Osmana, s malou dušičkou vbehne do spálne, uvidí svoju sestru a manželku chúliť sa vystrašene v kútiku izby a chrániť vlastnými telami malého Bedirhana pred možnou hrozbou.

Bedar (Zeynep Eronat) je celý večer nepokojná, a to rozhodne nielen kvôli Celilovi (Menderes Samancılar) a Dilan (Zeynep Anıl Tatdıran), ale tiež pre akési nevysvetliteľné čudné zvieranie v okolí srdca a žalúdka – akoby podvedome tušila, že niekomu z jej blízkych hrozí smrť! Odľahne jej až potom, keď zavolá Sıle a tá jej milosrdne zaklame, že sú všetci v poriadku a vôbec nič sa nedeje. V skutočnosti však má čo robiť, aby sa z prežitého šoku spamätala, obzvlášť preto, že je na to úplne sama – Boran sa totiž spolu Gabrielom (Tayanç Ayaydın) a hŕstkou svojich mužov práve „venuje“ Osmanovi. A keď tomu zazvoní telefón, dozvedia sa, kto za všetkými týmito špinavosťami stojí – vodca vodcov!

Ani po odchode z firmy Dilaver (Celil Nalçakan) nedokáže prerušiť kontakty s mladou advokátkou Ceren (Duygu Eriçok), ktorá preňho začína znamenať oveľa viac, než sa na ženatého muža patrí. Príjemnú večeru v jej spoločnosti mu tentoraz pokazí telefonát jeho otca Zinara (Muhammed Cangören), ktorý mu pekne zahorúca zvestuje to, čo sa práve dozvedel od Borana – že sa Osman na príkaz vodcu vodcov pokúsil vykonať rozsudok smrti nad Sılou!

Mimochodom, onen zradný vodca zažije poriadne prekvapenie, keď ho navštívi rozhnevaný Boran a prinúti ho ísť s ním na miesto, kde väzní Osmana a následne oboch vzájomne konfrontuje. No a potom... Boran odvedie na miesto, kde sa má vyjaviť jeho ďalší osud! Tým miestom je jeho doma a o osude vodcu má rozhodnúť tá, ktorej sa to bytostne týka – Sıla. Ak sa jej ospravedlní a ona jeho ospravedlnenie prijme, bude žiť, ak nie... Boran ho na mieste zastrelí! No aj keď Sıla vodcu omilostí, ešte nemá vyhraté – rozhnevaný Zinar totiž chce jeho i Osmana na výstrahu pre ostatných podobne zmýšľajúcich spiatočníkov príkladne potrestať!

Pre úbohú Bedar je veľmi ťažké vidieť, ako Celil nad sebou každým dňom zas a znova stráca kontrolu, ako ho každučké neuposlúchnutie jeho detí Dilan a Emira (Mehmet Dağ) privádza do šialenstva, ako ich namiesto slovne znova začal trestať fyzicky, ako kedysi, čo jej zdecimovanej rodine nijako nepridáva na pohode...

Borana prekvapí, keď sa mu nečakane ozve starý známy Berzan (Sermiyan Midyat), vodca iného veľkého a mocného mardinského rodu – a ešte viac, keď mu povie, že za tragickou smrťou Samima (Gürol Güngör), jedného z Boranových najvernejších mužov, stojí on a jeho rod! Berzan ho dal zabiť, pretože vystrkoval rožky – pretože sa búril proti tradíciám... Medzičasom sa Gabrielovi v Samimovom rodisku podarí nájsť celkom sľubnú stopu, kde sa možno nachádza jeho utajená tehotná manželka, ktoré mu Boran sľúbil ochrániť, ak sa mu niečo stane. Nepochybne to bude potrebné, pretože tvrdý Berzan Borana rovno požiada, že ak náhodou dostane akúkoľvek správu o Samimovej vdove, nech ho okamžite informuje!

Dilavera poriadne zaskočí, keď sa uňho doma zrazu objaví jeho mardinská manželka Ümmü (Serap Doğan), ktorú do Istanbulu priviedol vodca Zinar. Práve dnes sa mu to totiž vôbec nehodí, pretože si k sebe pozval na návštevu Ceren! Ümmü nie je ani hlúpa, ani slepá, preto si hneď všimne, čo Ceren pre Dilavera znamená, aj keď on sa pred ňou detinsky snaží utajiť svoje očarenie mladou advokátkou. Ako-tak sa mu darí balansovať nad pomyselnou priepasťou oslovovaním Ümmü tak, ako bol zvyknutý – „švagriná“. No len do chvíle, keď sa na scéne objaví jeho otec...

Stačí len pár minút mrazivého rozhovoru medzi Sılou a Zeynep (İpek Tanrıyar)... A Bedar hneď vie, koľká bije – že práve toto je tá žena, kvôli ktorej sa jej dcéra tak veľmi trápi! A trápi sa, žiaľ, úplne oprávnene. Zvyčajne dosť na slovo skúpy Boran sa totiž so všetkými svojimi frustráciami a obavami zveruje jedinému človeku – práve Zeynep! A aj jej ako jedinej sa tiež prizná, že len pred pár hodinami mu niekto povedal niečo veľmi dôležité, že ide o nejakú veľkú hrozbu – a že si ani za ten svet nevie spomenúť, kto to bol a čoho sa to týkalo!

Sıla a Narin sa veľmi tešia, keď za nimi na Boranovu žiadosť do Istanbulu pricestujú Ayşe (Sinem Yaruk) a Şivan (Vural Tantekin). No Sılina dobrá nálada razom ustúpi obavám a neistote, keď Boran zrazu uprostred noci vstane a vyjde z ich spoločnej spálne, aby... Zavolal Zeynep! Sıla totiž nič nevie o manželových znepokojivých výpadkoch pamäte – výpadkoch, týkajúcich sa jeho rozhovorov s Berzanom a dávnym priateľom Şahinom... A ani sa o nich nedozvie, rovnako ako o Boranových nebezpečných aktivitách v súvislosti so zúfalou snahou ochrániť Samimovu vdovu a jej dieťatko pred krvnou pomstou, ktorú žiada Berzan. A to z jedného jediného dôvodu – Boran jej o ani jednej z týchto záležitostí nepovie ani slovo. O oboch sa však rozpráva so Zeynep...

Keď sa s Boranom nečakane spojí Samimova vdova, ktorú sa ani jeho, ani Berzanovým mužom napriek horúčkovitej snahe zatiaľ nepodarilo vypátrať, okamžite za ňou pošle Şivana, aby ju dostal do bezpečia. Ideálnym útočiskom sa ukáže byť Zeynepin dom, keďže nik zo zainteresovaných ju vlastne nepozná, a teda ani nevie, kde býva... Sıla, ktorá si Boranovu neochotu stretnúť sa s ňou a porozprávať hneď teraz, ako aj Zeynepinu prítomnosť v jeho kancelárii, nesprávne vysvetlí, má pocit, že zošalie od žiarlivosti. A tak urobí nepredstaviteľnú hlúposť – nasadne do auta a chce, aby ju šofér okamžite odviezol do Zeynepinho bytu! Keď o tom jej všadeprítomná ochranka informuje Borana, prikáže im, aby jej auto okamžite zastavili a poslali ju domov – aby nevedomky neohrozila bezpečnosť Samimovej vdovy. No Sıla si to, žiaľ, opäť vysvetlí po svojom, čomu sa však ani nemožno čudovať, keďže jej manžel sa jej už s ničím nezveruje a ani len jej nedvíha telefón!

Nečudo, že keď večer Boran príde domov a opäť odmietne svojej krásnej utrápenej manželke čokoľvek povedať ,a navyše ju poriadne vykoľají necitlivou poznámkou, že už i tak majú dosť problémov, ich domov zrazu pohltí neznesiteľná atmosféra napätia, hnevu a strachu! Keď sa frustrovaná Sıla zavrie v izbe a v bezmocnom hneve porozbíja, čo jej príde pod ruku, nemenej frustrovaný, no zaťatý Boran náhlivo odíde z domu, aby sa b prístave o všetkom porozprával s... Ako inak, niekým iným, a nie svojou manželkou! Tentoraz s Gabrielom. Netrvá však dlho a Boranovi sa situácia úplne vymkne z rúk. Aj na tomto odľahlom mieste ho totiž nájde diabolský Berzan, aby mu priamo do očí povedal, že odteraz už je dovolené úplne všetko, pretože ich rody práve... Vstúpili do otvorenej vojny!

Sledujte v stredu, 25. mája, o 6.30 a vo štvrtok, 26. mája, o 6.30!

Komentáre (0)