DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 107. a 108. epizóda

16. 05 2016 07:25 | Alexandra Stahlová
Sila: 107. a 108. epizóda
Sila: 107. a 108. epizóda Foto: DOMA

Zeynep si zbalí kufre a odcestuje do Mardinu, pod priehľadnou zámienkou, že ide na kongres - v skutočnosti však preto, lebo je tam Boran!

Nielen Bedar (Zeynep Eronat), Celil (Menderes Samancılar) a Narin (Boncuk Yılmaz) si robia veľké starosti kvôli Dilan (Zeynep Anıl Tatdıran), aj Boran (Mehmet Akif Alakurt) so Sılou (Cansu Dere) sa snažia všemožne vypátrať, kam asi tak problémová tínedžerka mohla zmiznúť a prečo. Sıla pohľad na plačúcu mamu a malého Emira (Mehmet Dağ) privádza a pokraj nervového zrútenia – obzvlášť preto, že si sestrino zmiznutie sama kladie za vinu, pretože na ňu predtým poriadne nakričala kvôli blicovaniu!

Hlúpučká Dilan sa zatiaľ skvelo zabáva so svojím priateľom Oğuzom (Arda Çelebi) a jeho staršími kamarátmi na diskotéke, kde malé žabky ako ona nemajú čo robiť – a dupľom nie o takomto čase! A to sa jej poriadne vypomstí, keď do podniku príde polícia urobiť náhodnú kontrolu a zistí, že Dilan nielenže nie je plnoletá, ale navyše u jej spoločníkov zaistí drogy, a tak ich všetkých zatknú a odvedú na policajnú stanicu na výsluch!

Pomstychtivý Osman (Emin Yaşar), ktorý z celej duše pohŕda Zinarom (Muhammed Cangören) pre jeho rozhodnutie vydať jeho strýka polícii za to, že najal zabijaka na Boranovu vraždu a navyše za žiadnych okolností už nevykonať rozsudok smrti nielen nad Sılou, ale už nikdy nad nikým, považuje za svoju povinnosť, ale i výsadu, keď ho vodca vodcov poverí zabitím Sıly namiesto kohokoľvek z rodu Gencovcov...

Po tom nepríjemnom extempore na oslave Sıliných narodenín dôjde medzi Zeynep (İpek Tanrıyar) a jej priateľom Ömerom (Boğaçhan Yağ) k poriadne škaredej hádke! A v jej dôsledku, alebo skôr v dôsledku slov, ktoré mu Zeynep adresuje a ktoré on rozhodne nechce počuť – slová o tom, že v Boranovi vidí oveľa viac, než len pacienta, že ho považuje za kamaráta -, sa dnes večer rozídu v hneve! A budúcnosť ich vzťahu je viac ako neistá...

Namiesto toho, aby Dilan poriadne vyčistili žalúdok, si jej blízki dosť nepochopiteľne sypú popol iba na vlastné hlavy! Sıla si ide oči vyplakať, že bola na svoju nepodarenú sestru príliš prísna, Bedar má zase obrovské výčitky svedomia, že mladšiu dcérku v poslednom čase priveľmi zanedbávala a to, čo sa stalo, je len a len jej vina. A tak vlastne Dilan za jej priestupok nepostihne vôbec žiaden trest!

Mladá advokátka Ceren (Duygu Eriçok) je naozaj veľmi bystrá, a tak sa prekvapivo rýchlo a bez väčších problémov zorientuje nielen v nie celkom jednoznačnej vnútornej politike firmy, ale predovšetkým v medziľudských vzťahoch medzi trojicou zjavne znepriatelených majiteľov. Vôbec sa jej nepozdáva, ako sa Dilaver (Celil Nalçakan) a Esme (Gökçe Yanardağ) snažia vyšachovať Sılu z firmy – no ešte viac ju znepokojí, keď pochopí, že Dilaverov telefonát o vykonaní trestu smrti nad „pani nevestou“ sa týka taktiež Sıly. S niečím podobným rázne odmieta mať čokoľvek spoločné, a tak Dilaverovi oznámi, že dáva okamžitú výpoveď! No než odíde, rozhodne sa zájsť za Sılou a o všetkom ju informovať – a spravodlivo nahnevaná Sıla si potom poriadne podá Dilavera, bez toho, aby si ho vôbec vypočula.

Celilovi robí veľké starosti nielen to, ako veľmi jeho milovaná manželka trpí počas náročnej liečby, ako zle sa cíti, aká je slabá... Ale tiež to, že podľa jej ošetrujúceho lekára bude potrebovať ešte minimálne ďalších päť alebo šesť dávok chemoterapie – platiť za ne je totiž pre hrdého Celila stále väčší a väčší problém... Preto po zrelej úvahe oznámi Bedar svoje rozhodnutie, ako si s týmito ťažkosťami poradiť – rozhodne sa predať ich dom v Mardine! Vraj dom bez nej by preňho aj tak nikdy nebol domovom...

Zeynep utrpí obrovský šok, keď sa neplánovane stane svedkom mimoriadne agresívneho výstupu v Boranovej kancelárii, kam za ním prišla na jeho požiadanie – chcel s ňou totiž konzultovať možnosti, ako pomôcť Dilan. Na chvíľu ju totiž požiada, aby šla vedľa, keďže ho vyhľadal istý muž z rodu v neodkladnej záležitosti – ide o krvnú pomstu! No a keď sa tento muž a Boran do seba tvrdo pustia a na scéne sa navyše objaví aj zbraň, Zeynepina šokovaná tvár sa zaleje slzami – táto situácia v nej totiž vyvolá bolestné spomienky na smrť jej otca, ktorého pred rokmi zastrelili tiež kvôli nezmyselnej krvnej pomste!

Keď si Sıla predvolá Esme - aby jej vyčistila žalúdok podobne, ako predtým Dilaverovi a na rovinu jej povedala, že poza jej chrbát už s nikým vo firme nebude riešiť to, ako ju z nej dostať -, Esme si s neskrývaným pobavením v tvári všimne na Sılinom stole fotografie Zeynep, ktorej sledovaním Sıla prednedávnom poverila súkromného detektíva. Vlastne... Urobila to hneď po tom, čo jej Esme nasadila do hlavy chrobáka poslaním tej nešťastnej ememesky, zachytávajúcej Borana a Zeynep...

Sıla si nechtiac vypočuje telefonát svojej Dilan s jej kamarátkou, z ktorého vyrozumie, že má je mladšia sestra problémy s láskou, a tak za ňou zájde porozprávať sa a potom... Si spolu dajú skvelý čokoládový dezert, aby prišli na iné myšlienky! Takže keď príde domov Boran, je príjemne prekvapený, aká je zrazu Dilan zmenená a uvoľnená.

Prekvapená je však aj Sıla, keď jej Boran večer oznámi, že na druhý deň musí odletieť do Mardinu, pretože nielenže odvedie domov svojich rodičov, ale sám tam musí zopár vecí vybaviť. Jeho krásna žena by síce najradšej šla s ním, no má nejaké povinnosti v Istanbule, a tak sa voľky-nevoľky budú musieť na chvíľku rozdeliť. Má to byť maximálne na 24 hodín, takže sa vlastne niet čoho obávať. Teda skôr... Zatiaľ ešte ani jede z nich nevie, že sa rozhodne majú čoho báť! Minimálne Sılin život je vážne ohrozený, nebezpečný Osman ju totiž nielen necháva sledovať na každom kroku, ale... Už ju medzičasom sleduje aj sám!

Po tom, čo si Sıla v škole odchytí Oğuza, aby sa s ním porozprávala o zodpovednosti, sa nezrelý mladík rozhodne vzťah s Dilan narýchlo ukončiť. teda... Použije síce slovo „pauza“, no jeho význam je v podstate rovnaký. A slovo rozchod bolestne visí aj vo vzťahu Zeynep a Ömera. Zeynep sa totiž nielenže rozhodne nijako nereflektovať na jeho snahu zmieriť sa s ňou a porozprávať sa, ale navyše po telefonáte so Sılou si okamžite zbalí kufre a odcestuje do Mardinu, pod priehľadnou zámienkou, že ide na kongres - v skutočnosti však preto, lebo je tam Boran!

Keď sa o tom na druhý deň náhodou dozvie Sıla, len sa utvrdí v podozrení, ktoré ju už istý čas trápi a nedovolí jej pokojne spávať – že Zeynep zjavne Boran zaujíma nielen ako pacient, ale... Aj ako muž! A už vôbec o tom nepochybuje, keď jej Boran do telefónu povie, že iste neuhádne, s kým práve v Mardine je a vzápätí jej netešene povie, že za ním prišla Zeynep, ktorá si tu čosi vybavuje – a že ho nenechala samého. Akoby si vôbec neuvedomoval, že každé jeho slovo sa vnára do Sılinho srdca ako ostrá a horúca čepeľ veľkého noža...

Sledujte v utorok, 17. mája, o 6.35 a v stredu, 18. mája o 6.35!

Komentáre (0)