DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 105. a 106. epizóda

12. 05 2016 07:25 | Alexandra Stahlová
Sila: 105. a 106. epizóda
Sila: 105. a 106. epizóda Foto: DOMA

Príjemná a uvoľnená rodinná atmosféra na Sılinej oslave je razom zabudnutá, keď sa dostavia ďalší hostia – Zeynep a jej priateľ Ömer!

Zároveň s Boranovou (Mehmet Akif Alakurt) terapiou Zeynep (İpek Tanrıyar) pokračuje - či už cielene alebo nevedomky – v intenzívnom flirtovaní s ním a pátraní po akejkoľvek slabine jeho manželstva so Sılou (Cansu Dere)! Boran si, žiaľ, vôbec neuvedomuje, čo jeho niekdajšia spolužiačka vlastne sleduje, keď sa ho pýta na jeho manželstvo a charakter jeho krásnej manželky – a ani si nevšíma jej poriadne znechutený a rozladený pohľad, keď o svojej milovanej rozpráva s toľkou láskou a hrdosťou...

Na rozdiel od Bedar (Zeynep Eronat) a Celila (Menderes Samancılar) si bystrá Narin (Boncuk Yılmaz) veľmi rýchlo uvedomí, že domček, ktorý pre nich Sıla prenajala údajne len za smiešnych 600 lír, je príliš veľký a príliš luxusne zariadený na to, aby to bola pravda. Nie je včerajšia, a tak jej rýchlo dôjde, že sa Sıla zrejme poriadne buchla po vačku a zvyšok potrebnej sumy – alebo skôr tú väčšiu časť – v tajnosti uhradila zo svojho, len aby si jej rodičia nerobili starosti.

V týchto dňoch Sıla, žiaľ, nemá veľa dôvodov na radosť... Okrem neznesiteľnej žiarlivosti, ktorá ju zasiahne vždy s novou intenzitou zakaždým, keď príde reč na Zeynep, jej veľké starosti robí i čoraz komplikovanejší chod firmy jej nebohých rodičov. V jej neprítomnosti totiž zvyšní dvaja väčšinoví akcionári Dilaver (Celil Nalçakan) a Esme (Gökçe Yanardağ) prijímajú rozhodnutia, s ktorými by ona nikdy nesúhlasila, no ktoré, žiaľ, vo svojej terajšej pozícii nemá šancu nijako ovplyvniť, ani zvrátiť. A to ešte ani len netuší, že už dokonca podnikli kroky na to, ako sa jej právnou cestou zbaviť...

Esme neskutočne pobaví, keď počas nákupov náhodou natrafí na Borana a Zeynep, hľadajúcich vhodný darček pre Sılu, ktorá bude mať onedlho narodeniny. Nielen z jej pohľadu to totiž vyzerá tak, akoby Boran nakupoval so svojou milenkou - a vyberal vhodný darček pre ňu! Naopak, pobavenie by ste márne hľadali v tvári jej komplica Dilavera, keď mu zavolá vodca vodcov a začne naňho dosť prvoplánovo a neohrabane tlačiť v snahe primäť ho konečne k rozhodnutiu postarať sa osobne o popravu Sıly – pripomínaním neistého osudu, ktorý by inak mohol postretnúť jeho otca Zinara (Muhammed Cangören)!

Hoci sa Sıla pôvodne chcela intenzívne venovať riešeniu neúnosnej situácie vo firme, všetko je razom inak, keď jej zavolá ustarostená Narin a povie jej, že malý Bedirhan má teplotu. Na dobrej nálade jej, pochopiteľne, vôbec nepridá, keď jej najprv Boran nezdvihne telefón a krátko nato jej v telefóne pristane ememeska od Esme s textom, že už chápe, prečo je v poslednom čase taká podráždená a... Fotografiou Borana a Zeynep na nákupoch.

Našťastie sa ukáže, že Sıla sa kvôli synčekovi trápila úplne zbytočne, pretože Bedirhanovu mierne zvýšenú teplotu spôsobilo niečo úplne prirodzené - rastie mu totiž prvý zúbok! To ale nijako nezmierňuje jej sklamanie a bolesť z domnelej manželovej zrady, kvôli čomu sa ani pri najlepšej vôli nedokáže ani len pousmiať, hoci im Narin s Gabrielom (Tayanç Ayaydın) pripravili naozaj veľké prekvapenie v podobe vzácnej návštevy – priviedli k nim Kevser (Fatoş Tez) a Firuza (Namık Kemal Yiğittürk)!

Obrovské trápenie, ktoré sa snaží pred všetkými skrývať, no ktoré neušlo pozornosti ani Narin, ani Kevser, nedovolí nešťastnej Sıle pokojne spávať. Nekontrolovateľne rastúca žiarlivosť a nedôvera ju zas a znova preberajú k vedomiu. Neustále si v hlave prehráva ten istý mimoriadne emotívny Boranov žiarlivostný výstup, ktorým ju primäl navždy zo svojho života vypudiť Emreho (Kartal Balaban), aby manžela viac zbytočne nedráždila. Nedokáže totiž pochopiť, ako ju po tom všetkom môže so Zeynep dostávať do rovnako nezávideniahodnej situácie – tak, ako on vtedy nedokázal zniesť, že sa na jeho milovanú niekto iný pozerá, hovorí s ňou a myslí na ňu, tak aj ona dnes... Neznáša Zeynep!

Sıla už má plné zuby Dilaverových a Esminých pofidérnych machinácií vo firme, a tak sa rozhodne konať, a to naozaj rázne. Preto dá všetkým členom správnej rady možnosť dokázať jej, že napriek všetkému, čo sa udialo - napriek tomu, že sa ich Dilaver s Esme tak okato pokúsili kúpiť zdvojnásobením ich platov -, s nimi môže rátať a spoľahnúť sa na nich. A to naozaj šalamúnsky – dá im podpísať výpovede! Ak ich podpíšu, môže im veriť a výpovede neodovzdá na personálnom - ak nie, okamžite ich vyhodí! Nuž a potom príde rad na Dilan (Zeynep Anıl Tatdıran), ktorej poriadne vyčistí žalúdok – od riaditeľky školy sa totiž dozvie, že jej podarená sestra už pár dní blicuje!

Celil je zo dňa na deň vystrašenejší a bezradnejší, pretože nielenže sa mu aj napriek veľkej snahe stále ešte nepodarilo nájsť si prácu, ale aj zdravotný stav jeho manželky Bedar je ako jazda na húsenkovej dráhe – ak sa aj chvíľočku cíti lepšie, už jej je zase poriadne zle, sústavne zvracia a sotva sa dokáže udržať na nohách. A to sa dnes večer majú zúčastniť tajnej Sılinej narodeninovej oslavy a nedať na sebe nič znať.

Dilaverovo rozhodnutie podporiť svojho otca, neprotiviť sa jeho vôli a nevyhovieť prianiu vodcu vodcov ohľadom Sılinej popravy je možno prekvapujúce, v konečnom dôsledku však, žiaľ, vôbec nezaváži. Zákerný a slabošský vodca už má pre tento prípad pripravený záložný plán. Koniec koncov, vždy sa nájde niekto, kto bez váhania a bez reptania splní každý jeden jeho rozkaz, nech už je akokoľvek krutý či nezmyselný, tak to skrátka chodí...

Temer všetko Sılino trápenie a pochybnosti sa rýchlo vyparia, keď jej Boran daruje najprv prekrásne šaty, ktoré už predtým videla v tej nešťastnej ememeske od Esme, a potom aj nádhernú zlatú retiazku s dobovým príveskom. Trošku ju síce zamrzí, že jej Boran zaklame, že šaty pre ňu vybral úplne sám, no na druhej strane ju veľmi teší, že jej manžel pre ňu zorganizoval narodeninovú oslavu, na ktorú pozval všetkých jej blízkych. Najprv sa však chce pokúsiť udobriť sa s trucujúcou Dilan, čo ale, žiaľ, nevyjde.

Spočiatku príjemná a uvoľnená rodinná atmosféra na Sılinej oslave je razom zabudnutá, keď sa dostavia ďalší hostia – Zeynep a jej priateľ Ömer (Boğaçhan Yağ). Doktorkina prítomnosť totiž vôbec nie je pochuti ani krásnej oslávenkyni, ani Narin, ani malému Emirovi a... Zjavne ani jej priateľovi, ktorý okamžite pochopí, koľká bije a že jeho polovička sem určite neprišla kvôli Sıle, ale nepochybne kvôli jej atraktívnemu manželovi! Narastajúci hnev síce v sebe dokáže chvíľu dusiť, no keďže Zeynep stále nepatrične flirtuje s Boranom, napokon vybuchne - zlostne vyhŕkne, že ho to tu nebaví a akoby ho rodičia nenaučili elementárnej slušnosti bez poďakovania či rozlúčky soptiac odíde, bezprostredne nasledovaný zahanbenou priateľkou.

Toto nepríjemné extempore však zatieni niečo oveľa znepokojujúcejšie, a síce telefonát na smrť vystrašenej Bedar, ktorá po návrate domov zistila, že trucujúca Dilan niekam zmizla! Niet po nej ani stopy...

Sledujte v piatok, 13. mája, o 6.30 a v pondelok, 16. mája, o 6.35!

Komentáre (0)