DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Sila: 93. a 94. epizóda

26. 04 2016 07:40 | Alexandra Stahlová
Sila: 93. epizóda
Sila: 93. epizóda Foto: DOMA

Keď Boran uvidí Emreho, ako drží v náručí jeho synčeka Bedirhana, hnev a žiarlivosť v ňom narastajú doslova každou sekundou!

Ümmü (Serap Doğan) je všetkým Gencovcom veľmi vďačná za všetko, čo pre ňu urobili, že ju prichýlili, keď bola v núdzi a že pre ňu tak veľmi riskovali... Preto sa im za všetko zo srdca poďakuje a oznámi im svoje rozhodnutie vrátiť sa aj s oboma synčekmi do Zinarovho (Muhammed Cangören) domu, podvoliť sa jeho rozhodnutiu a vydať sa za Dilavera (Celil Nalçakan). Jej slová na rozlúčku, že konečne rozumie, prečo sa Boran (Mehmet Akif Alakurt) vzoprel celému rodu, veľmi dojmú Borana, Sılu (Cansu Dere), aj Narin (Boncuk Yılmaz).

Vodca Zinar je rozhodnutý demonštrovať silu svojho vodcovstva poriadne rázne, nech to stojí, čo to stojí. Mieni potrestať úplne každého, kto si to zaslúži, bez ohľadu na jeho postavenie v rode! Nuž a ako prvý pocíti jeho spravodlivý hnev onen vodca, ktorý si dovolil prikázať svojim mužom strieľať na Dilavera a potom hodiť vinu Borana – Zinar rozhodne, že ho vylúči z rodu, a to navždy! Po návrate domov Zinara prekvapí nečakaná návšteva – Ümmü. Dovolí jej pobozkať mu ruku, no potom ju zasype výčitkami, a tak Ümmü len smutne položí na stôl svoje doklady, aby sa mohli začať prípravy na svadbu, a odíde...

Ayşe (Sinem Yaruk) sa tak veľmi hanbí, keď ju zjavne dosť pobavená Sıla nechtiac prichytí pri telefonáte s jej milým, ktorý ju práve volá na schôdzku, že úplne spanikári a... Telefón utopí v krčahu s vodou! Ešte stále si totiž nie je celkom istá, či ho smie ľúbiť alebo nie, aj keď ho už Boran omilostil a vzal späť do svojich služieb – či sa to vôbec patrí, vzhľadom na to, akú minulosť a koľké trápenie majú obaja za sebou.

Boran a Sıla sú už opäť jedno telo a jedna duša. No ťažko povedať, ako sa na ich znovu nájdenej harmónii podpíšu nové skutočnosti, o ktorých ale zatiaľ vôbec nič nevedia. Vlastne... V Mardine o tom zatiaľ len Dilaver, ktorého o tom informuje jeho právnik. Muž, ktorý bol predtým Cihanovým (Devrim Saltoğlu) právnikom – muž, ktorý na jeho príkaz sledoval všetky záležitosti týkajúce sa Sıliných pracovných záležitostí. Nuž a tou najnovšou správou je, že súdny spor, ktorý proti Sıle viedol Burhan (Tarık Şerbetçioğlu), Cihanov vrah vyhral, a tak je teraz vlastníkom presnej polovice akcií jednej zo Sıliných spoločností. Netrvá dlho a túto nie príliš potešujúcu novinku sa dozvie aj Sıla. Oznámi jej ju nečakaná, no o to milšia návšteva - Emre (Kartal Balaban), ktorý po náročnej liečbe konečne opäť chodí! Síce s paličkou, ale chodí!

Nemenej nečakaná, a nemenej príjemná, je i návšteva, ktorou Boran poriadne šokuje svojho najlepšieho kamaráta Gabriela (Tayanç Ayaydın). Z Istanbulu totiž do Mardinu opäť prišla Gizem (Sema Mumcu) – a vraj by bola naozaj veľmi rada, keby jej Gabriel ukázal krásy Mardinu...

Keď sa dobre naladený Boran vráti domov, jeho dobrá nálada je razom zabudnutá, keď mu Kevser (Fatoş Tez) celá natešená škodoradostne hneď z príchodu zvestuje, že pani nevesta má návštevu z Istanbulu. A keď uvidí Emreho, ako drží v náručí jeho synčeka Bedirhana, nezvládnuteľný hnev a obrovská žiarlivosť v ňom narastajú doslova každou sekundou! Je podráždený a nepríjemný, dokonca Emremu odmietne podať ruku - a keď nepozvaný hosť odíde, hnevlivo sa oborí na Sılu, pretože má pocit, že ho podrazila! Aby trochu vychladol a vyčistil si hlavu, v ktorej neustále vidí výjavy z minulosti, ktoré mu trhajú srdce na márne kúsky, nasadne do auta a ide čo najďalej od domova, niekde, kde bude len sám so svojimi myšlienkami a pochybnosťami. Smutná Sıla preto všetko, čo mu chce povedať, vyrozpráva aspoň jeho milovaným holúbkom.

Zákerný Boranov nepriateľ je rozhodnutý minimálne jednu zo svojich nekonečných špinavostí doviesť až do konca, či už ho z rodu skutočne vylúčia alebo nie – chce, aby Boran zomrel! A tak skontaktuje jedného zo svojich nebezpečných známym, nájomného zabijaka, a poverí ho Boranovou vraždou! Krátko nato vodcu vyhľadá Dilaver a poverí ho ďalším hrdelným zločinom – vraj ak zariadi, aby Cihanov vrah Burhan zomrel, možno mu budú jeho vina i trest odpustené...

Sılu veľmi trápi, že sa k nej Boran správa tak nahnevane a odmietavo, akoby sa nejako previnila, hoci len bola slušná a privítala hosťa, ktorý jej priniesol dobré správy, ako sa patrí. A nanešťastie na jeho postoji k nej nič nezmenila ani jeho dlhšia neprítomnosť – je stále rovnako pobúrený a urazený, ako keď pred pár hodinami z domu odchádzal!

Gabriel je veľmi rád, že ho z Istanbulu prišla navštíviť Gizem, a tak požiada sestru, aby prichystala večeru pre hosťa, ktorý bude pre ňu veľkým prekvapením a pre Borana a Sılu, ak prijmú ich pozvanie... Aj keď by to ešte pred pár mesiacmi len ťažko niekto tipoval, všetko nasvedčuje tomu, že medzičasom sa karty obrátili – že dnes je to Gizem, ktorej city ku Gabrielovi sú silnejšie a ktorá s malou dušičkou dúfala, že miesto v jeho srdci ešte nie je obsadené...

Medzi Boranom a Sılou to nepredstaviteľne škrípe. Boran akoby sa zrazu zmenil na nechápavého neandertálca, trestá svoju krásnu manželku za svoju vlastnú neistotu – za niečo, čím sa v skutočnosti vôbec neprevinila, za niečo, za čo môže len a len jeho chorobná, navyše ničím neopodstatnená žiarlivosť. Za Emreho! Už len predstava, že sa ktokoľvek opovažuje na jeho ženu čo i len pozrieť, nárokovať si jej slová či úsmev, ho privádza do šialenstva. Nedokáže vôbec triezvo uvažovať. Koná, akoby sa úplne pomiatol! Trvá na tom, že Emre musí urýchlene opustiť Mardin – a na Sılino zdesenie Şivanovi (Vural Tantekin) prikáže, aby dohliadol na to, že odletí do Istanbulu!

Večera v Gabrielovom dome, žiaľ, vôbec nedopadne tak, ako dúfal... Práve naopak, jeho sestra dáva Gizem dosť okato najavo, že jej je nesympatická, že jej brat o nej nikdy ani len slovíčko nestratil a že radšej by večer strávil v úplne inej spoločnosti alebo sama, ako s ňou. Na dobrej nálade spoločnosti nijako nepomôže ani fakt, že namiesto očakávaných hostí príde len Boran sám, navyše stále dosť bojovne naladený, a tak nemá kto fungovať ako, ehm... Tlmič negatívnych emócií.

Zinar povie Dilaverovi, že sa rozhodol vodcu, ktorý naňho prikázal strieľať a navyše ho skompromitoval v očiach Borana i Firuza (Namık Kemal Yiğittürk), vylúčiť z rodu. Keď si všimne, že Dilaver sa správa akosi čudne, zarazene, zdôrazní, že tento trest sa i jemu zdá nedostatočný, pretože sa domnieva, že práve to jeho synovi vŕta hlavou. Pravda je však v skutočnosti oveľa prozaickejšia – Dilaver sa už v duchu pripravuje na ťažký rozhovor s Ümmü, ktorý ho čaká ešte dnes večer. Rozhovor o ich sobáši, ktorý im obom vháňa slzy do očí!

No je ešte niečo, čo Dilaverovi nedá spávať a čo sa chystá riešiť na vlastnú päsť, poza otcov chrbát – problém menom Esme (Gökçe Yanardağ)! Vlastne... Netrápi ho ani tak ona, ako skôr jej stále ešte manžel Burhan a jeho podiely na majetku, ktorý Sıla zdedila po svojich rodičoch. A preto jej na druhý deň zavolá a dôrazne jej kladie na srdce, že sa nesmie s manželom rozviesť!

Nuž a potom jeho a Ümmü čaká nechcený sobáš. Sobáš, na ktorom nie je vôbec nič krásne, romantické a radostné – sobáš, ktorý sa koná úplne bez emócií v dome jeho otca, len za prítomnosti sobášiaceho a svedkov a ktorý on a Ümmü ako dva roboty potvrdia svojimi podpismi... Dilaver je napriek tomu, že boli obaja nútení podvoliť sa tradíciám, rozhodnutý zachovať medzi štyrmi stenami svojho domu všetko tak, ako doteraz. Nenárokuje si od Ümmü plnenie manželských povinností - práve naopak, sľúbi jej, že v jeho očiach bude stále len jeho švagrinou a že na ňu preto nebude tlačiť.

Esme prebudí naozaj strašný telefonát – oznamujú jej v ňom, že sa stala vdovou, že Burhana vo väzení zavraždili! Okamžite si zbalí pár vecí a vydá sa späť do Mardinu, kde už ju netrpezlivo očakáva Dilaver, aby jej predostrel svoj plán... Medzičasom sa už správa o Burhanovej smrti dostala aj k Boranovi, ktorý hneď pochopí, že to znamená ďalšie problémy. A, žiaľ, nemýli sa... Dilaverov plán totiž kalkuluje s „obojstranne výhodným výmenným obchodom“ pre Esme - a síce, že výmenou za Cihanovo priezvisko naňho Esme prepíše päťdesiat percent akcií v Sıliných firmách, ktoré zdedí po nebohom mužovi!

Krátko nato, ako sa Sıla od Borana dozvie o Burhanovej smrti, ju príde navštíviť Esme. Táto návšteva sa, pochopiteľne, vôbec nepozdáva jej svokrovcom Kevser a Firuzovi. A nepozdáva sa ani Sıle, ktorá preto urobí osudovú chybu – Esme si ani len nevypočuje a už na ňu dosť zlostne vybehne, presvedčená, že presne vie, čo od nej chce. Esme to veľmi urazí, a tak urobí presne to, čomu sa chcel vyhnúť a prečo vlastne za Sılou prišla – obratom Dilaverovi sľúbi, čo od nej žiadal! Skutočný boj medzi všetkými zainteresovanými sa tak vlastne začína až teraz...

Sledujte v stredu, 27. apríla, o 6.45 a vo štvrtok, 28. apríla, o 6.45!

Komentáre (0)